Idealne wakacje według Twojego kota  

Published by
Czas czytania

Wyjazdy i podróże

Wszyscy kochają wakacje. Czyżby? Wiele kotów nie znosi podróżować, jeśli jednak przyzwyczaisz je do tego we wczesnej  młodości, na ogół nie stanowi to dla nich problemu. W wiele miejsc można ze sobą zabierać zwierzęta, dlatego przed zaplanowaniem wakacji warto zasięgnąć informacji na ten temat.

Może dla kota będzie lepiej, jeśli zostanie w domu

Zanim zabierzesz kota w drogę, musisz ocenić, czy w ogóle nadaje się on do tego. Podróż może być dla zwierzaka bardzo stresująca, jeśli nie jest w pełni sił i lepiej wtedy zostawić go w domu, prosząc kogoś, by zaopiekował się nim podczas Twojej nieobecności. Nawet jeśli Twój kociak jest zdrowy, a Ty nie zamierzasz zabierać go ze sobą, warto znaleźć dla niego opiekuna, dzięki czemu zamieszanie, jakie powstanie w życiu zwierzęcia będzie o wiele mniejsze. Nie wystarczy, że ktoś wpadnie dwa razy dziennie, by go nakarmić. Ponieważ nie można zostawiać kociaka bez ludzkiego towarzystwa na więcej niż kilka godzin, należy zorganizować dla niego całodobową opiekę. Jeśli nie masz takiej możliwości, umieść go w cieszącym się dobrą reputacją, przyjaznym i zatrudniającym fachowy personel hotelu dla zwierząt.

Bez względu na to, czy Twój kotek zostanie w domu, będzie Ci towarzyszył, czy zostanie w hotelu, powinieneś upewnić się, że jego szczepienia są aktualne i zaczną działać przed wyjazdem. Twój kotek może czuć się gorzej przez dzień lub dwa po szczepieniu, więc podróżowanie z nim w takim stanie byłoby nierozsądne. Sprawdź też ważność ochrony przeciw pchłami oraz ubezpieczenia i upewnij się, że polisa obejmuje także podróże i wyjazdy.

Artykuły powiązane

 • Jak wybrać kotu lekarza weterynarii?

  Zaraz po Tobie i Twojej rodzinie, lekarz weterynarii jest dla kota najważniejszą osobą. W końcu odpowiada za zdrowie zwierzęcia przez całe jego życie. Jak więc wybrać weterynarza, który zapewni mu najlepszą możliwą opiekę?
 • Przeprowadzka z kotem

  Jeśli może być coś bardziej stresującego od przeprowadzki, to jest to przeprowadzka z kotem.
 • Pielęgnacja kota

  154502253 Koty są bardzo czystymi zwierzętami, ale nawet najbardziej skrupulatny osobnik skorzysta na drobnej pomocy w pielęgnacji.
 • Alergicy i koty

  Być może marzysz o kocie, ale martwisz się, że Ty lub ktoś z twoich bliskich cierpi na alergię. Możliwe też, że już go masz, a alergia jest rzeczywistym problemem.