Przywódca stada

Published by
Czas czytania

Jako zwierzęta stadne, psy przyzwyczajone są do posiadania przywódcy. W waszym przypadku jesteś nim Ty. Dzięki ustaleniu na samym początku pewnych zasad, Twój szczeniak będzie czuł się bezpiecznie i powstanie między wami więź. Pies musi być przekonany, że Ty i Twoja rodzina stoicie wyżej od niego w hierarchii. Poniższe zaady pomogą Ci osiągnąć ten cel:

 

Zachowanie przy stole

W naturze przywódca stada zawsze je pierwszy. Twój szczeniak zaakceptuje tę zasadę, ale musisz kłaść na nią nacisk. Jego pory posiłków powinny być inne niż Twoje. Jeśli jedząc będziesz dokarmiać szczeniaka, pomyśli, że to on rządzi i trudno będzie go powstrzymać od naprzykrzania się. Może to utrudniać życie, zwłaszcza gdy masz gości. Więcej informacji można znaleźć podstawowe zasady.

 

Zasady dotyczące spania

Przywódca zawsze zajmuje najlepsze miejsce do spania, dlatego szczeniak musi wiedzieć, że Twoje łóżko jest miejscem, do którego nie ma wstępu. Jeśli wpuścisz go do łóżka (lub na łóżko), to nigdy się go stamtąd nie pozbędziesz. Uzna je bowiem za swoje terytorium i będzie sobie do niego rościł pretensje.

 

Szczeniak nie zawsze jest pępkiem świata

Ponieważ jesteś przywódcą stada, szczeniak musi uszanować Twoją potrzebę samotności. Jeśli nie postawisz sprawy jasno, uzna, że chcesz by uczestniczył we wszystkim co robisz, a nawet towarzyszył Ci tam, gdzie jego obecność nie jest wskazana. Wprowadź trwające od 20 minut do pół godziny okresy, podczas których w ogóle nie będziesz okazywać psu zainteresowania, dzięki czemu będzie mógł łatwiej przyzwyczaić się do sytuacji, gdy nikt go nie zabawia. Brzmi to dosyć nieprzyjemnie, ale szczeniak musi przywyknąć do tego, że nie zawsze będziesz na jego zawołanie.

Artykuły powiązane

Produkty powiązane

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light z Kurczakiem została opracowana, aby wspomagać utrzymanie optymalnej masy ciała.  Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz L-karnityną, które pomaga przekształcać tłuszcz w enenrgię.<br><b><br> </b>
 • Science Plan™ Canine Adult Advanced Fitness™ Med Kurczak

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Medium Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>
 • Prescription Diet™ Canine t/d™

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span>Canine t/d™ pomaga utrzymać zdrowie jamy ustnej.
 • Science Plan™ Canine Adult Advanced Fitness™ Lamb & Rice

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Jagnięcina i Ryż została opracowana, aby wspomagać trawienie i masę mięśniową.  Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz łatwostrawną jagnięciną.