Zalety mokrych karm dla psów

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

W dzisiejszych czasach oferta karm dla psów jest niezwykle zróżnicowana. Możesz zaserwować swojemu psu połączenie wołowiny, jagnięciny i pożywnych warzyw i zbóż. Wszystkie te składniki odgrywają ważną rolę w zapewnianiu psu zbilansowanego pożywienia na wszystkich etapach życia. Mimo że suche karmy często uznaje się za zdrowszy wybór, mokre karmy dla psów są równie zdrowe - poniżej wyjaśnię dlaczego.

1. Łatwiej je gryźć

Wielu opiekunów zwierząt niechętnie daje swoim pupilom mokrą karmę. Obawiają się, że nie zapewniają swoim psom odpowiedniego pożywienia lub że mokre karmy są szkodliwe dla uzębienia psa. Dobrej jakości mokra karma może zapewniać Twojemu pupilowi zbilansowane pożywienie wspierające i utrzymujące dobry stan zdrowia na wszystkich etapach życia, a lekarze weterynarii potwierdzają, że żywienie psa mokrą karmą nie jest szkodliwe dla jego zębów lub dziąseł. Tak naprawdę, jedzenie mokrej karmy może być łatwiejsze od jedzenia karmy suchej dla psów starszych i cierpiących na problemy z zębami lub dziąsłami.

2. Są zdrowsze dla rosnących psów

Jack Russell Terrier Puppy eating food out of a silver dog bowl.

Kiedy mokra karma może być lepsza od suchej? W okresie szczenięcym, kiedy młode psy potrzebują więcej białka, które pomaga im zdrowo rosnąć. Zazwyczaj mokre karmy zawierają więcej białka od suchych. Suche karmy dla psów zawierają natomiast więcej zbóż, jak kukurydza, owies i inne pełne ziarna, co pomaga starszym psom w zdrowym trawieniu.

3. Dłużej zachowują świeżość

Pewne marki mokrych karm, jak Hill’s Science Diet, zawierają odpowiednią ilość mięsa i warzyw, dostarczające witamin i minerałów, których Twój pies potrzebuje, by zachować zdrowie. Prawdziwa wołowina, jagnięcina oraz zdrowe zboża i warzywa zapewniają psu sycący posiłek, bo zawierają odpowiednie składniki pokarmowe. Co więcej, mokrą karmę można przechowywać dłużej niż suchą - w zależności od daty przydatności do spożycia. Karma w puszce nie wymaga stosowania konserwantów w celu zachowania świeżości.

Kiedy podawać suchą karmę

Jedną z przewag suchej karmy nad karmą mokrą jest to, że łatwiej ją podawać i odmierzać jej dawki. Psy, które od razu pochłaniają swoje jedzenie, muszą trochę zwolnić, gdy żują brykiety suchej karmy. Suchą karmę można także kupować w większych workach, co może być wygodniejsze dla niektórych opiekunów zwierząt. A jeśli pies lubi podjadać po trochu przez długi okres, sucha karma jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ mokra karma zepsuje się w czasie czterech godzin od podania, jeśli pozostawi się ją w misce. Brykiety suchej karmy łatwiej wykorzystuje się w zabawkach - łamigłówkach, które mogą wzbogacić życie psa i zapewnić mu radość bez przekarmiania. Jeśli zdecydujesz się żywić psa suchą i mokrą karmą, poszukaj karm wysokiej jakości, jak marki Hill’s Science Diet, która zapewnia wysokie stężenie najkorzystniejszych składników pokarmowych w każdej porcji.

Dlaczego nie suche i mokre jednocześnie?

Jeśli obawiasz się, że mokra karma nie zapewni psu wszystkich składników pokarmowych, jakich potrzebuje lub których mu brakuje, rozważ żywienie mieszane. Żywienie mieszane polega na podawaniu psu suchej i mokrej karmy podczas dnia, aby mógł zjeść trochę jednej i drugiej karmy przy każdych odwiedzinach miski. Niektórzy opiekunowie zwierząt podają suchą karmę rano, a wieczorem dają psu puszkę mokrej karmy. W ten sposób można się zabezpieczyć pod każdym względem i zapewnić psu urozmaicenie i pyszne jedzenie.

Contributor Bio

Jeanne Grunert

Jeanne Grunert

 

Jeanne Grunert jest autorską tekstów, blogerką i powieściopisarką. Mieszka i pracuje na farmie o powierzchni 17 akrów w stanie Wirginia wraz ze swoim owczarkiem niemieckim „Shadow” i sześcioma kotami.

 

Artykuły powiązane

 • Jaka jest najlepsza karma dla psów małych ras?

  A small white dog stands up on its hind legs as a bowl of dry kibble is held out in front of it. The dog looks happy and excited with bright eyes and a wide mouth Znajdź najlepszą dietę dla psów małych ras i dowiedz się, która karma jest najlepiej dostosowana do ich potrzeb zdrowotnych. Odkryj więcej wskazówek dotyczących małych psów na Hill's Pet Polska.
 • Czym należy karmić małego psa seniora?

  A black and tan dog appears from behind a fence. It has jumped and is captured mid-air appearing as though it is standing Poznaj potrzeby żywieniowe swojego małego psa seniora, by zapewnić mu dłuższe i zdrowsze życie. Znajdź odpowiednią karmę dzięki poradom ekspertów na Hill's Pet Polska.
 • Dlaczego mój pies tak szybko je?

  Często zdarza się, że psy jedzą szybciej niż ludzie. Sprawdź, dlaczego niektóre psy jedzą zbyt szybko i jakie problemy zdrowotne mogą się z tym wiązać.
 • Czy mój pies może jeść pizzę?

  Dowiedz się, czy dzielenie się kawałkiem pizzy z psem jest bezpieczne, jakie składniki mogą powodować problemy zdrowotne i jaka ilość pizzy stanowi zagrożenie dla psa.

Produkty powiązane