Pies, który kopie doły w ogrodzie

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Jeżeli Twój pies powoli zamienia Twój ogród w powierzchnię Księżyca pełną wielu kopców i kraterów, nie popadaj w desperację, ponieważ pies, który kopie, robi to, co przychodzi mu zupełnie naturalnie.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest próba ustalenia powodu, dla którego pies kopie.Psy mogą kopać doły, ponieważ mają instynkt drapieżnika lub dlatego, że chcą zakopać kości lub zabawki. Jest to naturalne zachowanie, spowodowane naturalną chęcią ukrycia pokarmu przed innymi drapieżnikami.

Kopanie może być także częścią instynktu zakładania gniazda, szczególnie gdy suka jest w ciąży.Psy także będą kopały dziury w ziemi, kiedy jest zbyt gorąco, ponieważ kopanie prowadzi do odsłonięcia chłodniejszej ziemi i powoduje powstanie małego, zacienionego schronienia. Jeżeli Twój pies kopie pod płotem lub w pobliżu bramy, może po prostu próbować wydostać się z ogrodu.Niektóre psy kopią, aby zabić nudę lub po prostu dla zabawy.Inne mogą mieć genetyczne predyspozycje do kopania. Takimi notorycznymi kopaczami są na przykład teriery.

Co możesz zrobić?

Jeżelu uda Ci się ustalić dlaczego Twój pies kopie, znacznie łatwiej będzie to skorygować.Ale musisz uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli Twój pies kopie, aby ukryć upolowane zwierzęta, musisz znaleźć sposób, aby go od nich oddzielić, na przykład zbudować jakąś zasłonę lub przeszkodę, która będzie mu uniemożliwiała patrzenie na inne zwierzęta, bo jeżeli nie będzie ich widziała nie będzie próbował ich schwytać.

Jeśli po Waszej stronie płotu żyją wolno żyjące zwierzęta jest szansa, że pies nie będzie na tyle szybki, aby je złapać- wiewiórki i ptaki są zazwyczaj szybsze niż przeciętny pies.

Szczury i myszy są zazwyczaj także zbyt szybkie dla psów.Zachowaj jednak szczególną uwagę, gdy stosujesz trutki przeciwko gryzoniom, ponieważ takie trucizny działają także na psy.

Zużywanie energii

Jeżeli wydaje Ci się, że Twój pies chce się po prostu pozbyć nadmiaru energii, powinieneś postarać się zapewnić mu więcej wysiłku. Może to powinny być dłuższe lub częstsze spacery lub takie zorganizowanie czasu na powietrzy, aby zwierzę biegało za zabawkami lub przynosiło rzucone przedmioty.

Nigdy nie karz psa za kopanie dołów, chyba że akurat na tym złapiesz psa. Nawet jeżeli przyprowadzisz psa na miejsce, w którym wcześniej wykopał dół i go tam spróbujesz ukarać, pies nie będzie w stanie powiązać kary z wykopanym wcześniej dołem.

Artykuły powiązane

 • Czym jest syndrom małego psa?

  A small white dog lays in its owners arms, with a bright and happy expression Poznaj przyczyny syndromu małego psa i dowiedz się, jak zapobiegać problemom behawioralnym u małych psów. Odkryj więcej porad behawioralnych i zdrowotnych na Hill's Pet Polska.
 • Czy mój pies lubi być głaskany?

  Czy Twój pies naprawdę lubi być głaskany? Jesteś nowym opiekunem szczenięcia? Sprawdź, gdzie psy lubią być głaskane najbardziej, oraz dowiedz się, których części ciała należy unikać podczas głaskania.
 • Mój pies przesypia całe dnie: Czy to jest normalne?

  Martwisz się, że Twój pies przesypia całe dnie? Dowiedz się, ile godzin pies powinien spać i dlaczego takie czynniki jak wiek mają wpływ na jego nawyki związane ze snem.
 • Nauka o psie i jego zachowaniu

  Odkryj, w jaki sposób nauka o psach daje nam coraz więcej informacji na temat wewnętrznego funkcjonowania naszych najlepszych futrzanych przyjaciół.

Produkty powiązane