Czas osobno

Published by
Czas czytania

Nie wolno zostawiać psa samego w domu

Nigdy nie powinieneś zostawiać szczeniaka samego, nie ważne na jak długo. Według RSPCA (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt) ponad milion pozostawionych bez opieki psów wpada w rozpacz, hałasuje i przejawia niszczycielskie zapędy, często doprowadzając dom do ruiny. Jeśli więc wyjeżdżasz na wakacje, lub nawet tylko na weekend, nie pozwól aby Twoje plany były ważniejsze od potrzeb Twojego zwierzęcia. Myśl zatem z wyprzedzeniem.

Hotele dla zwierząt: Umieść psa w cieszącym się dobrą opinią pensjonacie dla zwierząt. Będziesz mieć wówczas pewność, że ma zapewnioną należytą opiekę i troskę, oraz że przebywa w miejscu przyjaznym zwierzętom, gdzie personel kocha psy i zna się na swojej pracy. Jedyne, o co Cię poproszą, to zaświadczenie o aktualności szczepień. Pies musi też być ubezpieczony, na wypadek, gdyby w czasie Twojej nieobecności konieczna była wizyta u lekarza.

Lekarz weterynarii poleci Ci najlepsze pensjonaty w Twojej okolicy.

Znajomi: Prawdziwym szczęściem jest posiadanie znajomych lub rodziny, którzy przeprowadzą się do Ciebie na czas Twojej nieobecności, by zaopiekować się domem oraz szczeniakiem. Musisz jednak być pewnien, że wiedzą oni z czym się to wiąże i że zaprzyjaźnią się z Twoim pupilem. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli Twojego psa zbyt niepokoi przebywanie z dala od domu.

Artykuły powiązane

Produkty powiązane

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light z Kurczakiem została opracowana, aby wspomagać utrzymanie optymalnej masy ciała.  Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz L-karnityną, które pomaga przekształcać tłuszcz w enenrgię.<br><b><br> </b>
 • Science Plan™ Canine Adult Advanced Fitness™ Med Kurczak

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Medium Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>
 • Prescription Diet™ Canine t/d™

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span>Canine t/d™ pomaga utrzymać zdrowie jamy ustnej.
 • Science Plan™ Canine Adult Advanced Fitness™ Lamb & Rice

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Jagnięcina i Ryż została opracowana, aby wspomagać trawienie i masę mięśniową.  Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz łatwostrawną jagnięciną.