Hotel dla psów lub znajomi - opieka nad psem podczas urlopu

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Nie wolno zostawiać psa samego w domu

Nigdy nie powinieneś zostawiać szczeniaka samego, nie ważne na jak długo. Według RSPCA (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt) ponad milion pozostawionych bez opieki psów wpada w rozpacz, hałasuje i przejawia niszczycielskie zapędy, często doprowadzając dom do ruiny. Jeśli więc wyjeżdżasz na wakacje, lub nawet tylko na weekend, nie pozwól aby Twoje plany były ważniejsze od potrzeb Twojego zwierzęcia. Myśl zatem z wyprzedzeniem.

Hotele dla zwierząt: Umieść psa w cieszącym się dobrą opinią pensjonacie dla zwierząt. Będziesz mieć wówczas pewność, że ma zapewnioną należytą opiekę i troskę, oraz że przebywa w miejscu przyjaznym zwierzętom, gdzie personel kocha psy i zna się na swojej pracy. Jedyne, o co Cię poproszą, to zaświadczenie o aktualności szczepień. Pies musi też być ubezpieczony, na wypadek, gdyby w czasie Twojej nieobecności konieczna była wizyta u lekarza.

Lekarz weterynarii poleci Ci najlepsze pensjonaty w Twojej okolicy.

Znajomi: Prawdziwym szczęściem jest posiadanie znajomych lub rodziny, którzy przeprowadzą się do Ciebie na czas Twojej nieobecności, by zaopiekować się domem oraz szczeniakiem. Musisz jednak być pewnien, że wiedzą oni z czym się to wiąże i że zaprzyjaźnią się z Twoim pupilem. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli Twojego psa zbyt niepokoi przebywanie z dala od domu.

Artykuły powiązane

Produkty powiązane