Hotel dla psów lub znajomi - opieka nad psem podczas urlopu

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Nie wolno zostawiać psa samego w domu

Nigdy nie powinieneś zostawiać szczeniaka samego, nie ważne na jak długo. Według RSPCA (Królewskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt) ponad milion pozostawionych bez opieki psów wpada w rozpacz, hałasuje i przejawia niszczycielskie zapędy, często doprowadzając dom do ruiny. Jeśli więc wyjeżdżasz na wakacje, lub nawet tylko na weekend, nie pozwól aby Twoje plany były ważniejsze od potrzeb Twojego zwierzęcia. Myśl zatem z wyprzedzeniem.

Hotele dla zwierząt: Umieść psa w cieszącym się dobrą opinią pensjonacie dla zwierząt. Będziesz mieć wówczas pewność, że ma zapewnioną należytą opiekę i troskę, oraz że przebywa w miejscu przyjaznym zwierzętom, gdzie personel kocha psy i zna się na swojej pracy. Jedyne, o co Cię poproszą, to zaświadczenie o aktualności szczepień. Pies musi też być ubezpieczony, na wypadek, gdyby w czasie Twojej nieobecności konieczna była wizyta u lekarza.

Lekarz weterynarii poleci Ci najlepsze pensjonaty w Twojej okolicy.

Znajomi: Prawdziwym szczęściem jest posiadanie znajomych lub rodziny, którzy przeprowadzą się do Ciebie na czas Twojej nieobecności, by zaopiekować się domem oraz szczeniakiem. Musisz jednak być pewnien, że wiedzą oni z czym się to wiąże i że zaprzyjaźnią się z Twoim pupilem. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli Twojego psa zbyt niepokoi przebywanie z dala od domu.

Artykuły powiązane

 • Wychowanie szczenięcia: Co należy wiedzieć

  Odkryj porady, które pomogą Ci wybrać rasę psa najlepiej przystosowaną do życia z dziećmi i rodziną, uwzględniając wielkość zwierzęcia, jego żywiołowość, temperament oraz wiek.
 • Adopcja psa i wyprawka. Jakie rzeczy są potrzebne dla psa?

  Adopcja psa to wyzwanie, gdyż musisz przygotować wyprawkę dla psa. Dowiedz się o 10 rzeczach, które należy zrobić, aby adaptacja przebiegała płynnie i przyjemnie.
 • Dom tymczasowy dla psa

  Zastanawiasz się nad byciem domem tymczasowym dla szczenięcia lub dorosłego psa? Dowiedz się jak się do tego przygotować, jakie wiążą się z tym wyzwania.
 • Odkryj rasy psów przyjazne dzieciom

  Zanim zdecydujesz się na psa, zobacz, jakie cechy charakteru uwzględnić przy wyborze. Istnieją zarówno małe jak i duże rasy psów, które są przyjazne dla dzieci.

Produkty powiązane