Nowi opiekunowie zwierzęcia: Psy

Myślisz o zaopiekowaniu się szczeniakiem? Przejrzyj te artykuły, aby to doświadczenie było jak najprzyjemniejsze. 

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Przyniesienie do domu szczeniaka lub starszego psa

Gratulacje! Podjąłeś poważną decyzję o przyniesieniu nowego czworonożnego członka rodziny do domu! Chociaż to jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w życiu, jest to również poważny obowiązek. Obowiązek, który wymaga wiele przygotowań . Zanim zaczniesz biegać po sklepach, zadaj sobie te pytania: Czy znasz godnego zaufania lekarza weterynarii? Czy Twój dom jest przystosowany dla zwierząt? Jeśli masz dzieci, czy rozmawiałeś z nimi o tym, jak ważne jest delikatne obchodzenie się ze zwierzęciem? Te pytania to tylko początek.Przygotuj listę wszystkich pytań, na które musisz sobie odpowiedzieć. Potem poczytaj nasze pomocne artykuły, aby uzyskać informacje o tym, jak powitać nowego najlepszego przyjaciela w domu

Przed adopcją 

Niezależnie od tego, czy adoptujesz psa ze schroniska, czy odbierasz go od znajomego, przed wpuszczeniem psa do domu, musisz załatwić parę spraw. Po pierwsze, musisz dopilnować, aby wszystkie niebezpieczne i wartościowe rzeczy - chemikalia, środki czyszczące, ubrania, książki itp. - znalazły się poza domem lub w niedostępnym miejscu. Oznacza to, że szafy muszą być zamknięte, blaty i podłogi muszą być puste, a kable i przewody elektryczne schowane lub przymocowane do ścian. Jak pewnie już wiesz, szczeniaki uwielbiają gryźć. Dlatego dopilnuj, aby szczeniak miał wiele odpowiednich zabawek pozwalających na zaspokajanie tej pilnej potrzeby - możesz w ten sposób oszczędzić sobie zakupu kilku nowych par butów! Musisz również stopniowo zapoznawać psa z dziećmi. Nie spiesz się i nie rób nic na siłę, aby ich wspólne doświadczenia były zawsze pozytywne. Z innymi zwierzętami jest trudniej. Jeśli na początku za sobą nie przepadają, trzymaj je w osobnych pomieszczeniach i stopniowo pozwalaj im spędzać wspólnie coraz więcej czasu. Nadzoruj zwierzęta, gdy są razem, aż nie uzyskasz całkowitej pewności, że wszyscy się lubią.  

Po adopcji

Pierwsze kilka dni po wprowadzeniu czworonoga do nowego domu jest okresem dostosowania nie tylko dla członków Twojej rodziny, ale również dla szczeniaka. Zapewnij mu komfort, przygotowując podstawowe rzeczy (obroża i smycz, karma, legowisko, miski na wodę itp.) Zorganizuj zestaw zabawek i stwórz dla niego bezpieczne środowisko, usuwając trujące rośliny, zamykając środki do czyszczenia w niedostępnym miejscu i trzymając pojemniki na śmieci w łazience wysoko. Gdy będziecie się stopniowo poznawać, stopniowo zaczniesz rozumieć, co czworonóg lubi, a czego nie. Pamiętaj tylko, aby zachować cierpliwość i cieszyć każdą chwilą swojej nowej przyjaźni.