W jakim wieku powinno być szczenię?  

Published by
Czas czytania

W jakim wieku powinno być szczenię?

Jeśli szczeniaka zabiera się od matki lub rodzeństwa zbyt wcześnie, pozbawia się go ważnych etapów behawioralnego i emocjonalnego rozwoju. Co do zasady, najlepiej kupować psa między 7 a 9 tygodniem życia. Nie zapoznawaj jednak swojego szczeniaka z wielkim groźnym światem przed upływem siedmiu dni od drugiego szczepienia, do czasu gdy skończy mniej więcej 13 tygodni. Od tego momentu należy ostrożnie przedstawiać szczenię innym ludziom i psom i przyzwyczajać je do ruchu ulicznego. Więcej porad znajdziesz w naszym artykule na temat socjalizacji. 

Pamiętaj: Niezależnie skąd weźmiesz swojego szczeniaka, Twoim pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza weterynarii w celu zbadania zwierzęcia i upewnienia się że jest w dobrym stanie. Pamiętaj też, że w zakupie szczeniaka chodzi nie tylko o pieniądze, ale również o uczucia. Niewielki wysiłek włożony w poszukiwania i nieco ostrożnego namysłu dzisiaj, w przyszłości wyjdzie na dobre Tobie i Twojemu psu. 

Artykuły powiązane

 • Alergicy i psy

  Być może marzysz o psie, ale martwisz się, że Ty lub ktoś z twoich bliskich cierpi na alergię. Możliwe też, że już go masz, a alergia jest rzeczywistym problemem.

Produkty powiązane

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light z Kurczakiem została opracowana, aby wspomagać utrzymanie optymalnej masy ciała.  Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz L-karnityną, które pomaga przekształcać tłuszcz w enenrgię.<br><b><br> </b>
 • Science Plan™ Canine Adult Advanced Fitness™ Med Kurczak

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Medium Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>
 • Prescription Diet™ Canine t/d™

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span>Canine t/d™ pomaga utrzymać zdrowie jamy ustnej.
 • Science Plan™ Canine Adult Advanced Fitness™ Lamb & Rice

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Jagnięcina i Ryż została opracowana, aby wspomagać trawienie i masę mięśniową.  Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz łatwostrawną jagnięciną.