7 fajnych darmowych zabaw z kotem w domu

Published by
Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Bawienie się z kotem ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia. Stymulujące otoczenie pomaga mu zachować umysłową i fizyczną aktywność.

Kocie zabawki nie muszą nic kosztować. Tak naprawdę właściwie wszystko może stać się tanią zabawką dla Twojego futrzanego pupila. Kota ucieszy kartonowe pudło, stare gazety, a nawet kostki lodu.

Ale by zabawa była przednia, również Ty musisz w niej uczestniczyć! Użyj wyobraźni i pomysłowo wykorzystaj przedmioty, które już masz w domu, wymyślając kilka zabaw dla siebie i kota bez wydawania ani grosza!

Oto siedem pomysłów na początek zabaw z kotem:

1. Świnki w kocu

Koty niczego nie lubią bardziej od „polowania”. Zapewnij im coś do ścigania, przesuwając dłoń pod kocem. Kot zacznie bić łapą w koc w okamgnieniu. Jeśli kot wyciągnie pazury, cienki koc może nie wystarczyć, by ochronić Twoje palce przed podrapaniem. W razie potrzeby użyj pluszowej zabawki lub innego przedmiotu do ochrony swoich palców przed groźnym drapieżcą.

2. Rzucanie kawałków papieru zwiniętych w kulkę

Nie oddawaj od razu niepotrzebnych gazetek reklamowych do recyklingu. Zwiń ich kartki w kulkę i rzuć ją przed kota. Kot najprawdopodobniej uderzy w nią tak, że poleci przez cały pokój, pobiegnie za nią i uderzy ponownie. Zdziwisz się, gdy zacznie ją „aportować”, byś rzucał ją raz za razem.Calico cat with intense yellow eyes peering out of a brown paper bag.

3. Pozwól kotu „poczytać” gazetę

Tak, jak w przypadku koca, możesz czymś poruszać pod gazetą (np. łyżką, ołówkiem lub pałeczką do jedzenia). Kot nie oprze się potrzebie zapolowania na „zdobycz”. Możesz też zrobić z gazety namiot i pozwolić kotu się w nim chować, gdy będziesz przechodzić obok, ciągnąc po podłodze wstążkę lub sznurek. Do ataku!

4. Chowanie w torebce

Jest coś w szeleszczących torbach z brązowego papieru, co potrafi zabawiać kota przez wiele dni. Zwiększ interaktywność zabawy, drapiąc po bocznej ściance torby, gdy kot w niej siedzi. Kot będzie ścigać wszelkie cienie i dźwięki, jakie zauważy. Zawsze doskonale sprawdza się wykonanie otworów w obu końcach torby, aby w przypadku przewrócenia torby na siebie, kot mógł się wydostać.

5. Rurkowe szaleństwo

Ta zabawa wymaga trochę majsterkowania, ale z pewnością dasz radę! Weź małe pudełko, jak pudełko po butach lub pusty karton po chusteczkach z odciętym wieczkiem. Postaw puste rurki z rolek papieru toaletowego tak, aby stały pionowo w pudełku. Będziesz potrzebować około tuzina, aby wypełnić pudełko. (Możesz użyć pistoletu na gorący klej do sklejenia rurek ze sobą, aby nie zostały porozrzucane po całym domu. Jeśli nie masz nic przeciwko temu, możesz pominąć ten etap!) Teraz musisz zdecydować: Możesz wyciąć małe otwory w przeciwnym końcu pudełka i wciskać zabawkę przez różne otwory, aby kot mógł ją łapać (podobnie jak w zabawie „upoluj kreta” (ang. whack-a-mole)), albo możesz powkładać smakołyki do rurek i zatkać je kawałeczkami zwiniętego papieru lub ścierek, aby kot musiał wysilić się w celu ich wyjęcia.

6. Hokej na lodzie

Zagraj z kotem w hokeja na lodzie. Usiądź na podłodze wyłożonej płytkami lub linoleum i poodbijaj kostkę lodu ze swoim kociakiem. Wygrywa ten, kto zdobędzie pierwszą bramkę!

7. Własnoręcznie wykonany koci apartament

Możesz po prostu dać kotu pusty karton, aby zapewnić mu wiele godzin doskonałej zabawy. Uratuj karton z pojemnika na papier do recyklingu i wytnij otwory odpowiednie dla kota w jego bokach. Ale dlaczego ograniczać się do jednego kartonu, kiedy można wykonać cały koci apartament? Ustaw kilka kartonów jeden na drugim i zasłoń je kocem, tworząc niezdobyty koci fort.

Koty same potrafią zadbać o dobrą zabawę. Rób tak jak one, a wymyślisz wiele zabaw z wykorzystaniem przedmiotów powszechnie występujących w każdym domu, nawet nie myśląc o wyjmowaniu portfela z kieszeni! A teraz baw się dobrze!

PS Pamiętaj o pozbieraniu sznurka, wstążek itp. przedmiotów po zakończeniu zabawy z kotem. Niektóre koty potrafią zjeść kawałki sznurka i tym podobne przedmioty, co może potem wymagać interwencji lekarza weterynarii.

Contributor Bio

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy Autorką jest Kara Murphy, która mieszka w Erie w stanie Pensylwania. Ma suczkę rasy Goldendoodle o imieniu Maddie, która zawsze musi powąchać te same miejsce na trawniku sąsiada podczas spacerów po okolicy

Artykuły powiązane

Produkty powiązane