Zabawa i Aktywność Fizyczna: Kot

Szukasz sposobu na utrzymanie aktywności kota? Zapoznaj się z tymi artykułami. 

0 Wyniki uporządkowane według

Użyteczność

Utrzymywanie zdrowia kota poprzez zabawę 

Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możesz zrobić dla swojego kota, to bawić się z nim. Pozwoli to mu zachować zdrowie, wzmocni więź między wami, a nawet może trochę poprawić stan Twojego zdrowia. Na szczęście koty uwielbiają się bawić, dlatego przekonanie ich do zabawy nie powinno być równie trudne, jak wstanie o piątej rano, aby pójść do klubu fitness. Wszytko czego potrzebujesz, to odpowiednie kocie zabawki, trochę bodźców dźwiękowych i kilka pomysłów na zabawę! Krótko mówiąc, zabawa z kotem prawie całkowicie polega na pobudzaniu jego instynktu polowania i gonienia zdobyczy.   

Zmień ćwiczenia fizyczne w zabawę 

Koty spędzające czas na wolnym powietrzu nie narzekają na brak ruchu, zabawy i polowania. Koty mieszkające mają większe ryzyko zostania kanapowymi leniwcami. Na szczęście dla Ciebie, zapewnienie kotu aktywności fizycznej nie jest trudne - a właściwie jest bardzo zabawne! Poza tym pozwala to wzmocnić waszą więź, a jednocześnie utrzymać jego zdrowie umysłowe i fizyczne.

Zabawy i zabawki

Koty uwielbiają zabawy, a od Ciebie wymaga to jedynie pewnej pomysłowości. Najpierw spróbuj pochować w domu smakołyki, aby kot mógł pobawić się w poszukiwacza skarbów. Ponieważ koty to urodzeni myśliwi, uwielbiają szukać niespodzianek. Możesz też bawić się w chowanego. Przechodź po prostu do różnych pokoi i wołaj kota, zawsze pamiętając, by go nagradzać, gdy Cię znajdzie. Zabawki dla kotów to również doskonały sposób na zachęcenie kota do ruchu. Wypróbuj zabawki „na kiju” z piórkami na końcu, samochodziki na radio i dzwoneczki. Albo po prostu przywiąż kawałek sznurka do jednej z zabawek kota i ciągnij za sznurek, by wydawało się, że zabawka się porusza - kot natychmiast na nią skoczy. Pamiętaj tylko, aby nigdy nie pozwalać, by Twoje dłonie i palce były dla kota „zdobyczą”. Jeśli na to pozwolisz, nauczysz kota, że „polowanie” na ludzi jest w porządku. Najlepiej powstrzymać takie zachowanie, zanim wejdzie kotu w krew - nie wspominając o tym, że pozbycie się takiego nawyku jest trudne.