Jak wybrać najlepsze imiona dla psa i kota

Published by
min read

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy, związanych z przybyciem nowego pupila jest nadanie mu imiona. Jest to istotny element procesu tworzenia więzi ze zwierzęciem.

Imię zwierzęcia musi do niego "pasować" i powinno się Tobie podobać, ponieważ będziesz je wymawiać nieskończoną ilość razy przez wiele lat. Nastaw się wesoło i pozytywnie do wymyślania imion, a na pewno znajdziesz idealną nazwę dla swojego nowego przyjaciela!

Badania

Decydując się na imiona dla psów, rozważ opcje, które nie będą mylące ani trudne do nauczenia Twojego pupila. Jak zauważa PetMD, "wielu trenerów psów sugeruje nadawanie psom imion... które są łatwe do wypowiedzenia (przez ludzi) i nauczenia się (przez psy), przy czym najpopularniejsze są imiona składające się z nie więcej niż dwóch sylab. Warto również unikać imion, które brzmią podobnie do „nie”, ponieważ może to sprawić, że Twój pupil będzie miał problemy podczas tresury.

Koty, jak zapewne wiesz, nie są tak łatwe do wytresowania, więc masz trochę więcej swobody ze swoim adoptowanym pupilem, ale najlepiej będą też reagować na jedno- lub dwusylabowe imiona. Fajnym sposobem na zabawę z różnymi opcjami jest nadanie im dłuższego imienia, ale używanie skróconej wersji. Jeśli zdecydujesz się na ksywkę, pamiętaj, aby używać jej częściej. Psy i koty nie kojarzą dwóch imion. Małe dzieci często wyczuwają, że mają kłopoty, gdy pada ich pełne imię, ale zwierzęta rozumieją tylko ton głosu, a Ty zapewne nie chcesz, aby z ich imieniem wiązały się negatywne skojarzenia.

Żółty szczeniak labradora i kobieta przybijają sobie piątkę w parku o zachodzie słońca.

Temperament i cechy fizyczne

Zanim zdecydujesz się na idealne imię, może minąć kilka dni, ale nie przejmuj się – to daje Ci czas na odkrycie osobowości Twojego nowego przyjaciela, co może Cię skłonić do wyboru takich opcji, jak: Niezdara, Słodziak czy Śpioszek.

W przypadku niektórych zwierząt wystarczy jedno spojrzenie, aby ustalić imię – tak jest w przypadku szarych kotów o imieniu Kropka i czarnych psów o imieniu Heban. Odpowiednie podejście do tematu, prowadzi zazwyczaj do uzyskania uroczych rezultatów, takich jak Wąsik czy Łatek.

Wybierz temat

Jeśli masz za sobą burzę mózgów na temat imion dla jednego lub dwóch zwierząt, wyobraź sobie, ile czasu zajmuje wymyślenie imion dla całego miotu! Pracownicy schronisk dla zwierząt rutynowo wybierają imiona dla psów i kotów, a jedną z ich podstawowych metod jest wybór motywu przewodniego dla każdej rodziny.

Gatunki muzyczne, na przykład, zapewniają nieskończoną ilość imion, w tym kompozytorów klasycznych (Bellini, Stravinsky), legend gitary (Jimi Hendrix, Eddie Van Halen) czy gwiazd popu (Madonna, Elvis). Sportowcy, pisarze, fikcyjne postaci, gwiazdy telewizyjne lub filmowe, kwiaty i drzewa również oferują wiele możliwości.

Nie trzeba się na tym zatrzymywać: Grupy żywności również są skarbnicą możliwości! Babeczka, Popcorn i Pączek to tylko niektóre z nich. Możesz także rozszerzyć swój zasięg o napoje: Na początek Cappuccino, Seltzer i Whiskey.

Miejsca, które odwiedzasz

Ludzie często nazywają swoje dzieci odnosząc się do znaczących lokalizacji, więc dlaczego nie zrobić tego samego dla zwierzęcia? Uwielbiasz podróżować do światowych centrów mody? Spróbuj Mediolan, Paryż, Tokio, Nowy Jork lub Londyn. Czy podróżowałeś(-aś) po całym kraju? Które miejsca były dla Ciebie inspiracją?

Mały kotek tabby chowa się za obrusem z wyciągniętą łapką.

Inną wskazówką zaczerpniętą ze schronisk dla zwierząt jest nadawanie imion sytuacyjnych – czyli wybieranie imienia dla zwierzęcia na podstawie miejsca, w którym zostało znalezione. Pies może zostać nazwany na cześć samochodu, pod którym się ukrywał, na przykład, Toyota lub kot po drzewie, w którym utknęli, Klon.

Spersonalizuj

Gdy już zdecydujesz się na imię, nadszedł czas, aby wyszkolić swojego zwierzaka, aby reagował na nowe imię. W przypadku Twojego pupila, zacznij od stosowania pozytywnych skojarzeń z jego imieniem podczasćwiczeń treningowych, zaleca Best Friends, w tym używania smakołyków jako nagrody za reakcję.

Rozpoznawanie imion u kotów wymaga nieco innego procesu, ponieważ nie wyszkolisz ich w ten sam sposób. Twój koci przyjaciel również zareaguje na swoje imię, gdy będzie ono powiązane z pozytywnym wzmocnieniem, takim jak przytulanie, smakołyki i zabawa.

Gdy już wybierzesz idealne imię dla zwierzaka, możesz spersonalizować jego akcesoria, umieszczając imię na smyczy i legowisku dla psa lub nadrukowane na miskach z karmą dla kotów.

A jeśli nadal nie możesz się zdecydować, nie wahaj się sięgnąć po książki z imionami lub poszukać inspiracji w Internecie. Istnieje nieskończenie wiele kreatywnych i mądrych imion dla zwierząt domowych, z których można wybierać!

Informacja o autorce

Christine O'Brien

Christine O'Brien

Christine O'Brien jest pisarką, mamą i wieloletnią kocią matką, której domem rządzą dwa koty rasy rosyjskiej niebieskiej. Jej prace pojawiają się także na portalach Care.com, What to Expect oraz Fit Pregnancy, gdzie pisze o zwierzętach domowych, ciąży i życiu rodzinnym. Znajdź jej profil i śledź ją na Instagramie i Twitterze @brovelliobrien.

Powiązane artykuły

Powiązane produkty