Podróżowanie samochodem z psem

$authorText
$readingTime

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na dłuższą wycieczkę, czy na krótką przejażdżkę, podróż samochodem z psem może być świetną zabawą. Jednak podróżowanie z czworonogiem w samochodzie może wiązać się z wieloma zagrożeniami. Przeczytaj wskazówki, jak bezpiecznie przewozić psa i zminimalizować ryzyko związane z przewożeniem go w samochodzie.

Bezpieczeństwo dzięki klatce

Small dog maltese sitting safe in the car on the back seat in a safety crateAmerykańskie Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt zaleca, aby podróżując samochodem z psem, niezależnie od jego wielkości, umieszczać go w klatce lub transporterze, zarówno dla bezpieczeństwa zwierzęcia, jak i dla uniknięcia rozproszenia uwagi podczas jazdy. Jeśli to możliwe, klatkę należy umieścić na tylnym siedzeniu samochodu lub w przestrzeni bagażowej samochodu typu SUV, kombi lub minivan i przypiąć pasami, aby nie przesuwała się podczas gwałtownego hamowania. Sama klatka powinna być na tyle duża, aby pies mógł w niej wygodnie stać, siedzieć, obrócić się i położyć, ale nie na tyle duża, aby nim rzucało w czasie jazdy. Powinna też być odpowiednio wentylowana. Możesz zadbać o wygodę psa, wykładając podłogę klatki kocem, a nawet pójść o krok dalej i zabezpieczyć go przed urazami, wyściełając boki pianką. Upewnij się tylko, że pies nie będzie próbował jeść ani gryźć materiału, którego użyjesz do wyścielenia.

Kiedy klatka nie zdaje egzaminu

Jeśli klatka nie wchodzi w grę, poszukaj specjalnych szelek, które wpina się bezpośrednio w klamrę pasa bezpieczeństwa, i przypnij psa na tylnym siedzeniu. Inną dostępną na rynku opcją bezpiecznego podróżowania z psem jest siatkowa lub metalowa bariera, którą można zamontować w minivanach i SUV-ach, aby Twój futrzany towarzysz pozostał na tylnym siedzeniu. Te rozwiązania powstrzymują Twojego pupila przed rozpraszaniem Cię lub wchodzeniem pod nogi, kiedy próbujesz skupić się na drodze, ale nie są zaprojektowane do ochrony psa przed obrażeniami w razie wypadku. Chociaż może się wydawać, że te opcje zapewniają Twojemu kumplowi więcej swobody i sprawiają, że jazda jest przyjemniejsza, dla jego własnego bezpieczeństwa mimo wszystko najlepsza będzie klatka lub transporter.

Gdy nie ma tylnego siedzenia

Chociaż tył samochodu jest generalnie najbezpieczniejszy dla Twojego psa, głównie ze względu na potencjalne obrażenia wskutek działania poduszek powietrznych na przednim siedzeniu, to czasami w samochodzie nie ma tylnego siedzenia ani bagażnika. W takim przypadku najlepiej jest zabezpieczyć psa w klatce lub transporterze na siedzeniu pasażera i wyłączyć poduszki powietrzne po stronie pasażera. Jeśli pies jest zbyt duży, aby zmieścił się w klatce na przednim siedzeniu, przypnij go szelkami bezpieczeństwa. W żadnym wypadku nie należy przewozić psa na tylnej platformie otwartego pickupa.

Dog lies next to a woman leaning on a car.

Podczas dłuższej podróży samochodem może Cię kusić, aby jechać tak daleko, jak to tylko możliwe, a do tego jak najszybciej (oczywiście przestrzegając ograniczeń prędkości). Nie zapominaj jednak w tym całym pośpiechu o swoim czworonożnym pasażerze. Co około dwie godziny zaplanuj postój, aby pies mógł odpocząć, rozprostować nogi i się załatwić. Warto również zabrać ze sobą słodką wodę i dać psu pić podczas każdego postoju. Jeśli Twój pies nie jest podatny na chorobę lokomocyjną, jest to również dobry moment, aby nakarmić go małą przekąską.

Komfortowa podróż

Pamiętaj, że te wskazówki dotyczące podróżowania z psem w samochodzie służą w równym stopniu bezpieczeństwu Twojego psa, jak i Twojemu oraz Twoich pasażerów. W związku z tym pies każdej wielkości powinien być odpowiednio zabezpieczony. Mały piesek podczas podróży może z przyjemnością zwinąć się w kłębek u Ciebie na kolanach, ale tak jak nie byłoby bezpieczne trzymanie dziecka na kolanach podczas jazdy, tak nie jest to bezpieczne dla Twojego psa. Zabezpieczenie psa – niezależnie od rasy i wielkości – w klatce lub transporterze na podróż zapewni Ci większy spokój, że dotrzecie bezpiecznie do celu.

Related Articles

Related products