Regularna pielęgnacja psów

Jesteś ciekawy, jak prawidłowo dbać o swojego psa? Tutaj się tego dowiesz.

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Pielęgnacja Twojego psa

Opieka nad psem to niekiedy trudne zadanie. Chcąc być świadomym opiekunem, powinniśmy znać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań: jak często kąpać psa, jakie warunki powinny panować w domu, aby zapewnić mu bezpieczeństwo, czy można podróżować z psem samolotem. Mamy dla Ciebie odpowiedzi na te, i wiele innych pytań. Zobacz więcej na naszej stronie.

 

Podróżowanie z psem

Pewnie już podróżowałeś samochodem z psem i wiesz, że wiele psów lubi wybrać się na przejażdżkę z właścicielem, ale co z lataniem? Jeśli masz bardzo małego psa, możliwe, że linia lotnicza pozwoli przewozić go w kabinie pasażerskiej, jeśli będzie znajdował się w zatwierdzonym transporterze. Jednakże, większość większych psów musi podróżować w transporterze w luku bagażowym. Podczas lotu trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy, dlatego pamiętaj, aby skontaktować się z linią lotniczą, z której chcesz skorzystać, ponieważ różne linie stosują różne zasady.

Aby Twój pies cieszył się zdrowiem  i był szczęśliwy, należy odpowiednio zadbać o jego codzienną pielęgnację. Dobór odpowiedniej karmy do indywidualnych potrzeb Twojego pupila może mieć znaczący wpływ na jego zdrowie i kondycję. Dodatkowo, istotne jest szczotkowanie sierści oraz używanie  właściwych szamponów podczas kąpieli. W celu prawidłowej pielęgnacji sierści warto również udać się do profesjonalnego zakładu fryzjerskiego dla psów. Podczas codziennej pielęgnacji nie zapomnij o higienie jamy ustnej z użyciem profesjonalnych preparatów do czyszczenia zębów u psów.