Domowy neutralizator zapachów kota i kocich plam

$authorText
$readingTime

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Koty wnoszą w nasze życie mnóstwo radości, ale plamy i zapachy nieodłącznie z nimi związane potrafią być źródłem frustracji. Na szczęście przygotowanie prostego środka do usuwania kocich zabrudzeń pomoże Ci sprawić, że Twój dom będzie czysty i świeży. Domowych odplamiaczy można bezpiecznie używać w otoczeniu zwierząt, a do tego zwykle kosztują znacznie mniej od sklepowych preparatów. Nieważne, czy zmagasz się ze śladami po moczu, kulach włosowych czy wymiocinach – samodzielnie przygotowane środki pomogą Ci skutecznie usunąć zabrudzenia oraz bzapach, nierzadko uporczywy.


Pamiętaj: przed przystąpieniem do czyszczenia przeprowadź próbę na niewielkiej powierzchni, aby upewnić się, że preparat nie spowoduje jej uszkodzenia ani odbarwienia.

Home interior, cat sitting in an armchair, a wall and a bouquet of white tulipsZestaw do usuwania wymiocin i kul włosowych

Materiały: soda oczyszczona, ocet, woda, butelka z rozpylaczem, trzy stare szmatki

Instrukcja:

 1. Wytrzyj wymiociny lub kulę włosową z dywanu lub podłogi mokrą szmatką.
 2. W przypadku dywanu po wytarciu mokrą szmatką posyp plamę sodą oczyszczoną. Pozostaw na godzinę, aby proszek wciągnął wilgoć. Jeśli zabrudzenie znajduje się na podłodze, przejdź do trzeciego punktu.
 3. Wymieszaj ocet z ciepłą wodą w dużej misce (1 filiżanka wody na 1 filiżankę octu). Wlej mieszaninę do butelki z rozpylaczem.
 4. Spryskaj plamę mieszaniną wody z octem. Preparat zacznie się pienić. Kiedy piana przestanie się tworzyć, zbierz jak najwięcej sody oczyszczonej przy użyciu szmatki.
 5. Kontynuuj lekkie spryskiwanie plamy i ścieraj ją czystą szmatką. Czynność powtarzaj, aż plama zniknie. Uważaj, aby nie zmoczyć za bardzo czyszczonego obszaru.

Eliminator kociego moczu

Materiały: ocet, soda oczyszczona, nadtlenek wodoru, płyn do naczyń, enzymatyczny środek czyszczący, stare szmatki, stary ręcznik

Instrukcja:

 1. Użyj starego ręcznika, aby wchłonąć jak najwięcej kociego moczu, a następnie go wyrzuć.
 2. Posyp zabrudzony obszar sodą oczyszczoną, pozostaw na dziesięć minut.
 3. Polej sodę oczyszczoną octem i pozostaw na kilka sekund, a następnie wytrzyj płyn czystą szmatką.
 4. Gdy obszar wygląda już na czysty, czas na pozbycie się zapachu. Przygotuj domowy preparat do usuwania brzydkich kocich zapachów, używając kilku łyżek stołowych nadtlenku wodoru i 1–2 kropli płynu do naczyń. Wylej mieszaninę na zabrudzony obszar (dla bezpieczeństwa sprawdź działanie preparatu na niewidocznym fragmencie dywanu, aby uniknąć odbarwień).
 5. Wetrzyj mieszaninę nadtlenku wodoru i płynu do naczyń w dywan i wyszoruj włosie, a następnie szybko zetrzyj, aby uniknąć odbarwień. W przypadku podłóg najlepiej przelać mieszaninę do butelki z rozpylaczem, spryskać zabrudzony obszar, a następnie go wytrzeć.
 6. Aby powierzchnia szybko wyschła, użyj dmuchawy. Chociaż miejsce zabrudzenia może wydawać się pachnące i czyste, kwas moczowy w kocim moczu ulega krystalizacji, więc następny krok jest BARDZO ważny!
 7. Po około 24 godzinach polej obszar enzymatycznym środkiem czyszczącym i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Aby członkowie rodziny nie następowali na to miejsce, zakryj je miską do prania lub aluminiową folią. Schnięcie może potrwać 1–2 dni.
 8. Kiedy obszar jest już całkowicie suchy, wyczyść go mopem lub odkurzaczem. W razie potrzeby powtarzaj czyszczenie z użyciem enzymatycznego preparatu raz w tygodniu.

Usuwanie kocich plam i zapachów

Po zakończeniu czyszczenia poświeć na problematyczny obszar światłem ultrafioletowym, które ujawni ewentualne pozostałości kociego moczu. Czasami wydaje się, że wszystko udało się usunąć, jednak resztki moczu mogą ulec krystalizacji i pozostać na włóknach dywanu. Lampa światła czarnego pozwala zobaczyć zabrudzenia niewykrywalne dla ludzkiego oka i nosa.

Portal Vetstreet sugeruje, aby problem załatwiania się pupila poza kuwetą omówić z lekarzem weterynarii w celu wykluczenia dolegliwości ze strony układu moczowego lub innego schorzenia. Być może lekarz doradzi zastosowanie specjalnej karmy weterynaryjnej. Teraz umiesz już przygotować domowy odplamiacz, więc szybkie opanowanie problemów z zabrudzeniami nie będzie stanowić problemu.

Contributor Bio

Chrissie Klinger

Chrissie Klinger

 

Chrissie Klinger jest pedagogiem, pisarką i matką dwójki dzieci, trzech psów i trzech kotów. Jest zwolenniczką aktywnego i ekologicznego stylu życia.

 

Verwandte Artikel

Verwandte Produkte