KROK NAPRZÓD DZIĘKI ODPOWIEDZIALNYM
OPAKOWANIOM

Hill’s Brand Horizon

Nasz cel: 100% opakowań nadających się do recyklingu do 2025 roku

Hill’s to jeden z pierwszych na świecie dużych producentów karm dla zwierząt, który zmienia opakowania po karmach suchych na całkowicie nadające się do recyklingu. Innowacyjny materiał przeznaczony do recyklingu został opracowany wspólnie z naszymi dostawcami worków na karmy i zostanie wprowadzony w roku 2021 w Europie do opakowań karm naszej marki Vet Essentials.

Puszki po karmie dla zwierząt Hill’s

Wszystkie puszki karm Hill's

Wszystkie metalowe puszki karm Hill’s całkowicie nadają się do recyklingu

Opakowanie kartonowe Hill’s dla zwierząt domowych

Tektura

Często stosowana w kartonach i saszetkach

Hill’s vet essentials suchą karmę dla zwierząt

Opakowania karm Vet Essentials (tylko w UE)

Od początku roku 2021 pojawiać się będzie coraz więcej worków karm tego typu

Aby upewnić się, czy opakowanie po suchej karmie nadaje się do recyklingu, poszukaj jednego z tych kodów

Nasze, przeznaczone do recyklingu opakowania karm Vet Essentials wykonane są z polietylenu o niskiej gęstości nr 4 (LDPE), czyli tworzywa sztucznego w największym stopniu poddawanego recyklingowi. LDPE można przetworzyć w przeróżne nowe produkty, w tym materiały budowlane i nowe opakowania.

Lokalizacja etykiety LDPE nr 4 na opakowaniu niezbędnym dla weterynarza
Hill’s Science Plan i Prescription Diet Dry Pet Food

Chcemy kontynuować dobre nawyki

Planujemy kontynuować wprowadzanie opakowań przeznaczonych do recyklingu we wszystkich naszych markach oraz w innych częściach świata. Jest to element większej strategii ochrony środowiska na rok 2025 przygotowanej przez naszą spółkę matkę - Colgate-Palmolive.

Najczęściej zadawane pytania

 • Nie mam pewności, czy w moim miejscu zamieszkania worek po karmie nadaje się do recyklingu. Co zrobić?

  W różnych regionach obowiązują różne zasady i przepisy dotyczące recyklingu. Skontaktuj się z najbliższym centrum recyklingu, aby uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące swojego regionu zamieszkania, lub uzyskaj więcej informacji, korzystając z naszego poradnika.

 • Czy Wasze opakowania po karmach dla psów i kotów są biodegradowalne?

  Nie, te opakowania (i ogólnie wszystkie tworzywa sztuczne) nie są biodegradowalne. Tworzywo sztuczne LDPE nr 4 używane w naszych workach na karmy jest przeznaczone do stosowania w ramach „obiegu zamkniętego”, co oznacza, że materiał ten można przetworzyć na nowe produkty i opakowania.

 • Co robicie, by zagwarantować przyjmowanie worków po Waszych produktach przez punkty recyklingu?

  Tak naprawdę, to robimy całkiem sporo. Przewodzimy grupom branżowym i współpracujemy z naszymi partnerami ze strony przemysłu na całym świecie, aby zwiększyć przydatność materiałów opakowaniowych do wykorzystania w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Przeprowadzając badania w laboratoriach i prawdziwych instalacjach przetwórstwa odpadów, działamy na rzecz maksymalnej skuteczności sortowania.

 • Co się dzieje, gdy opakowanie po karmie Hill’s zostanie poddane recyklingowi?

  Kiedy worek znajdzie się w strumieniu materiałów do recyklingu, trafia np. do zakładu odzysku materiałów, gdzie jest sortowany. Następnie zostaje przekazany do zakładu powtórnego przetwarzania, gdzie LDPE jest przetwarzany na drobne granulki. Te granulki można potem zmienić w nowe produkty i opakowania!

 • Dlaczego niektóre z opakowań po Waszych karmach jeszcze nie nadają się do recyklingu?

  Tradycyjnie stosujemy elastyczne tworzywa sztuczne zawierające warstwę PET, z uwagi na ich niską masę i trwałość. Takie worki są wyłożone różnymi warstwami tworzyw sztucznych, które zostały ze sobą sklejone. Z tego powodu wiele zakładów odzysku materiałów ma trudności z sortowaniem i rozdzielaniem tego typu materiałów, dlatego właśnie podejmujemy starania na rzecz przejścia na opakowania w 100% nadające się do recyklingu do roku 2025. Ten proces wymaga czasu, ponieważ nie chcemy, by miało to szkodliwy wpływ na jakość i bezpieczeństwo karm.

 • Czy Wasze produkty nadają się do upcyklingu?

  W pełni wspieramy pełne wykorzystywanie naszych opakowań przez klientów i zmniejszanie przez nich ilości odpadów trafiających na wysypiska. Istnieje wiele sposobów na ponowne wykorzystanie worków po karmach swojego psa i kota. Przy użyciu maszyny do szycia opakowania po suchej karmie możesz wykorzystać jako matę do jedzenia, torbę na zakupy lub nawet śliniak dla niemowląt. Puszki natomiast idealnie sprawdzą się w kreatywnych projektach DIY & Crafts, wystarczy użyć wyobraźni.

Potrzebujesz szczegółowych informacji na temat punktów recyklingu?

Wybierz swój region, aby uzyskać instrukcje dla danego kraju. Zastosowanie mają obowiązujące w danym miejscu przepisy dotyczące recyklingu.

Krok naprzód na rzecz przyszłych pokoleń

Krok naprzód na rzecz przyszłych pokoleń

Działając w branży karm dla zwierząt od roku 1907, dobrze rozumiemy wartość planowania na rzecz długofalowej dbałości o środowisko.

Zaangażowani na rzecz dobra

Zaangażowani na rzecz dobra

Wszystkie etapy procesu produkcji zaprojektowano tak, aby spełniały wymogi standardów etycznych, ekologicznych i odpowiedzialności społecznej.

Produkt, któremu możesz zaufać

Produkt, któremu możesz zaufać

Dowiedz się, jak zapewniamy spełnianie najwyższych wymogów pod względem wartości odżywczych, bezpieczeństwa i smaku przez nasze karmy.

Hill’s Pet Nutrition Logo

Zalecana przez lekarzy weterynarii

Jako lider najnowocześniejszych badań naukowych w zakresie żywienia, firma Hill’s szczyci się mianem zalecanej przez lekarzy weterynarii.

100% gwarancja satysfakcji

100% gwarancja satysfakcji

Czy z jakiejś przyczyny Twój pupil nie jest zadowolony z karmy Hill's? Zapewniamy 100% gwarancji satysfakcji pod względem jakości, składu oraz smaku lub zwrot kosztów.

Kup karmę dla swojego pupila