Wskazówki dotyczące przechowywania karmy dla zwierząt

Published by
min Czas czytania

Miejsce przechowywania karmy dla kotów i psów może mieć duży wpływ na jej jakość i świeżość po otwarciu. Oto kilka częstych pytań oraz zaleceń dotyczących optymalnego przechowywania karmy suchej oraz w puszkach dla kotów i psów marki Hill’s.

Jak mam przechowywać suchą karmę dla kotów lub psów?
Opakowania z suchą karmą Science Plan oraz Prescription Diet™ dla kotów lub psów powinny być przechowywane w chłodnym i suchym miejscu w temperaturze poniżej 38°C. Ma to na celu zapobieganie rozpadowi witamin oraz utlenianiu tłuszczy, co prowadzi do jełczenia. Karmy dla zwierząt domowych zachowują najlepszy smak jeśli są przechowywane w oryginalnym opakowaniu, które jest barierą dla tłuszczów. Przechowywanie w temperaturze przekraczającej 48°C przez ponad 48 godzin może przyspieszyć normalną degradację lub rozpad witamin.

Czy mogę przechowywać karmę w puszkach dla kotów lub psów w garażu?
Przechowywanie karmy dla kotów lub psów w niekontrolowanym środowisku — takim jak garaż lub na zewnątrz pomieszczeń — nie jest zalecane.

 • Sucha karma dla kotów i psów
  • Karmę należy przechowywać w chłodnym i suchym środowisku. Najlepiej przechowywać opakowanie powyżej podłogi, aby uniknąć potencjalnego zarażenia grzybami.
 • Puszki z karmą dla kotów i psów
  • Zamknięte puszki należy przechowywać w miejscu, gdzie temperatura nie przekracza zakresu 10–38°C. Puszek z karmą dla kotów i psów nie należy zamrażać ponieważ może to spowodować zmianę konsystencji i smaku karmy.

Czy mogę wykorzystywać plastikowy pojemnik do przechowywania karmy dla kotów lub psów?
Wielu właścicieli kotów i psów woli umieszczać suchą karmę w innym pojemniku. Badania przeprowadzone przez inżynierów ds. opakowań w Hill's® wykazały, że przechowywanie karmy w różnych pojemnikach plastikowych (pojemniki na śmieci, zapinane worki, worki na śmieci lub kuchenne, pojemniki gumowe/plastikowe, wiaderka plastikowe itp.) może negatywnie wpływać na zapach i smak suchych karm. Worki zapinane, na śmieci itp. nie zapobiegają również gromadzeniu się tłuszczy na zewnątrz worka. Przechowywanie w czystych pojemnikach metalowych (małe puszki, metalowe puszki na śmieci) jest dopuszczalne. Jeśli wolisz wykorzystywać pojemnik do przechowywania, zostaw karmę w oryginalnym opakowaniu w pojemniku, aby stworzyć idealne miejsce przechowywania.

Jak przechowywać otwarte puszki z karmą dla kotów lub psów?
Otwarte puszki karmy dla kotów lub psów Science Plan lub Prescription Diet powinny być przechowywane w lodówce w celu zachowania ich wilgotności, zminimalizowania wystawienia na działanie powietrza oraz ograniczenia przenikania zapachu do innej żywności. Najlepszym sposobem przechowywania otwartych puszek z karmą dla kotów lub psów jest użycie plastikowej zatyczki dopasowanej do puszki, która będzie chronić przed utratą wilgoci i przenikaniem zapachów. Jeśli nie posiadasz plastikowej zatyczki, to folia z plastiku zapewnia bardzo dobrą barierę dla wilgoci, powietrza i zapachu. Worki zapinane zapewniają dobrą barierę dla wilgoci, ale nie zapewniają bariery tlenowej ani zapachowej.

Czasami mój zwierzak nie zjada wszystkiego. Jak długo sucha karma dla kotów lub psów może podostawać w misce? Jak długo karma w puszcze jest dobra po otwarciu?

 • Sucha karma dla kotów i psów
  • Sucha karma może pozostać w misce na czas nieokreślony, jeśli miska znajduje się w miejscu chłodnym, suchym, bez bezpośredniego światła słonecznego i w miejscu, gdzie nie dostaną się do niej insekty i inne robactwo. Zalecamy jednak codzienne mycie i napełnianie miski kota lub psa świeżym jedzeniem.
 • Puszki z karmą dla kotów i psów
  • Jeśli temperatura otoczenia przekracza 10°C, miska kota lub psa powinna zostać opróżniona z niezjedzonej karmy mokrej/z puszki w okresie 4 godzin. Otwarte puszki należy przechowywać w lodówce, w temperaturach w zakresie 4–7°C, maksymalnie przez czas 5–7 dni. Karma, która pozostanie niezjedzona po tym czasie, powinna zostać wyrzucona.

Jak mogę sprawdzić, czy nieotwarta puszka lub opakowanie karmy dla kotów lub psów jest wciąż dobre?
Sucha karma dla kotów i psów

 • Kod daty na naszych opakowaniach plastikowych znajduje się na lewej fałdzie bocznej, w pobliżu 4- lub 5-cyfrowego numeru SKU, i jest nadrukowany w kierunku spodu opakowania. Data kodu na opakowaniach średnich i dużych znajduje się u góry worka, zazwyczaj na fałdzie przedniej. Poniższy przykład przedstawia, że to opakowanie karmy jest przydatne do spożycia do kwietnia 2010 r. Po 1 kwietnia 2010 r. nieotwarte opakowanie karmy powinno zostać wyrzucone.

Puszki z karmą dla kotów i psów

 • Data przydatności do spożycia jest nabita na spodzie wszystkich naszych puszkowanych produktów. Poniższy przykład przedstawia, że ta puszka karmy jest przydatna do spożycia do grudnia 2010 r. Po 1 grudnia 2010 r. nieotwarta puszka karmy powinna zostać wyrzucona.

Pamiętaj, że karma jaką podajesz swojemu kotu lub psu jest kluczowa dla jego zdrowia, a miejsce przechowywania karmy może stanowić dużą różnicę dla Twoich ukochanych futrzaków. Pamiętaj o tych wskazówkach, by przechowywać karmę w sposób optymalny.

Artykuły powiązane

Produkty powiązane