Czy marchew jest dobra dla psów? Co należy wiedzieć

Opublikowany przez Erin Ollila
MIN: CZAS CZYTANIA

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Jako rodzic zwierzęcia zwracasz uwagę na składniki jego karmy i dlatego szukasz zdrowego przysmaku, którym możesz od czasu do czasu podzielić się ze swoim futrzanym przyjacielem. Lepiej, aby to było coś, co zawiera witaminy i minerały, a jeszcze lepiej, aby to było coś, co regularnie masz w domu. Wtedy zaczynasz zastanawiać się, czy marchew jest rzeczywiście dobra dla psów. Wiesz, że jest ona wymieniana jako składnik niektórych karm, które kupujesz dla swojego psa, ale... czy psy mogą jeść marchewkę świeżo wyjętą z lodówki lub ogrodu? Sprawdźmy, czy Twój pies może jeść marchew.

Czy psy mogą jeść marchew?

Tak! Marchewki to zdrowy wybór, jeśli szukasz przekąski dla głodnego psa. Te warzywa korzeniowe występują w wielu kolorach, takich jak biały, fioletowy, żółty, czerwony i najbardziej popularny – pomarańczowy. Są łatwo dostępne w sklepach spożywczych i można je uprawiać nawet w chłodniejszym klimacie.

Ale czy marchew jest dobra dla psów? Pewnie, że tak! Według Heathline, „marchew jest szczególnie dobrym źródłem beta karotenu, błonnika, witaminy K1, potasu i przeciwutleniaczy”. Marchew zawiera również witaminę A, biotynę i witaminę B6 oraz jest niskokaloryczna.

Posmakuj. Zbliżenie na miskę z jedzeniem w rękach miłej, troskliwej kobiety, która trzyma ją w ręku, karmiąc swojego psa

Jak karmić psa marchewką?

Jeśli chodzi o podawanie psu marchewki, możesz kupić marchewkę dowolnego koloru lub rozmiaru. Najpierw umyj warzywa, aby usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia i ewentualne pestycydy.

Następnie, co najważniejsze, przygotuj marchewki przed podaniem ich psu. Według My Family Vets, „psy mogą zadławić się całymi marchewkami, dlatego zaleca się pokroić je na małe kawałki”. Możesz pokroić marchewkę w krążki, małe pałeczki lub kawałki wielkości twardego jedzenia Twojego psa. Określ, jaki rozmiar jest najlepszy dla Twojego zwierzęcia, biorąc pod uwagę jego wielkość!

Możesz podawać psu surowe lub gotowane marchewki. Jeśli Twój pupil nie lubi surowej marchewki, zaproponuj mu gotowaną – może będzie wolał jej delikatniejszą konsystencję. Warto zauważyć, że składniki odżywcze zawarte w surowej marchewce są wchłaniane w mniejszym stopniu niż w delikatnie ugotowanej. Pamiętaj, aby nie gotować warzyw z masłem lub przyprawami, ponieważ mogą one zaszkodzić psu. Możesz nawet rozważyć dodanie marchewki do karmy swojego psa, jeśli chcesz zwiększyć ilość witamin, minerałów i błonnika.

Chociaż karmienie psa marchewką jako zdrowym przysmakiem ma wiele zalet, dobrze jest skonsultować się z lekarzem weterynarii przed wprowadzeniem jakiegokolwiek nowego pokarmu do planu żywieniowego. Lekarz podpowie Ci, jak często Twój pies powinien podjadać to warzywo korzeniowe i ile marchewek powinien zjeść za jednym razem.

Teraz już nie musisz się zastanawiać: „Czy psy mogą jeść marchew?” albo „Czy marchew jest dobra dla psów?”. Możesz rozpieszczać swoich futrzanych przyjaciół tym pożywnym smakołykiem, jeśli tylko go polubią. Możecie nawet razem coś przekąsić!

Informacja o autorce

Erin Ollila

Erin Ollila

Erin Ollila jest entuzjastką zwierząt domowych, która wierzy w moc słów i w to, jak przekaz pomaga informować —a nawet zmieniać— swoich odbiorców. Jej teksty można znaleźć w Internecie i w prasie. Są to wywiady, ghostwriting, wpisy na blogach i kreatywna literatura faktu. Erin jest maniaczką SEO i wszystkiego, co jest związane z mediami społecznościowymi. Ukończyła Fairfield University z tytułem magistra sztuk pięknych w dziedzinie kreatywnego pisania. Skontaktuj się z nią na Instagramie @ErinOllila lub dowiedz się o niej więcej na stronie http://erinollila.com.

 

Recenzji dokonali dr Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA i Brana Bonder, B.S, M.S

Powiązane artykuły

 • Białka w diecie zwierząt

  Dogs running Białka to podstawowy składnik zdrowej diety psów i kotów. Przeczytaj, jaką rolę odgrywają białka w żywieniu Twojego pupila i jakie proporcje zachować.
 • Składniki mineralne potrzebne dla zwierząt

  Dogs running Makroelementy potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Przeczytaj w jakie składniki powinna być bogata karma dla Twojego pupila.
 • Witaminy w życiu zwierząt

  Dogs running Przeczytaj, na jakie witaminy organizmy zwierząt mają zapotrzebowanie i jaką rolę odgrywają poszczególne witaminy w życiu Waszych pupili.
 • Żywienie szczeniaka. Jaka karma - sucha czy mokra?

  Jak karmić szczeniaka? Podawać mu karmę mokrą czy suchą? Przez pierwszych kilka dni karm szczeniaka jedzeniem, które podawał mu hodowca. Dowiedz się więcej.

Powiązane produkty

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z wołowiną

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Wyśmienita Wołowina opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>
  Buy Now »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z indykiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Pikantny Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3
  Buy Now »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z kurczakiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Pikantny Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3
  Buy Now »
 • Prescription Diet&trade; j/d&trade; Canine Reduced Calorie z kurczakiem

  <p><p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> j/d™ Canine Reduced Calorie to klinicznie sprawdzona karma, która poprawia sprawność ruchową psów w ciągu zaledwie 21 dni dzięki optymalnie zbilansowanym składnikom pokarmowym, EPA (specjalny kwas tłuszczowy omega-3) oraz całkowitej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3. </p><p><b> 
  Buy Now »