Czy psy mogą jeść seler?

Opublikowany przez Erin Ollila
min: Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

To scena, z którą może utożsamić się większość opiekunów zwierząt: Siadasz do kolacji po długim dniu i właśnie masz zamiar schrupać kilka paluszków selerowych, kiedy czujesz, że ktoś Cię obserwuje. Spoglądasz w dół, a tam słodka twarz Twojego ukochanego futrzaka, cicho błagająca o przekąskę ze stołu.

Jakie są rokowania w sprawie psów i selerów? Czy psy mogą jeść seler? A jeśli mogą, to jaka ilość byłaby zalecana? Czy seler ma jakieś wartości odżywcze dla psów? Oto przegląd informacji na temat psów i selera, dzięki któremu poznasz wszystkie fakty, zanim zaoferujesz swojemu pupilowi ten chrupiący przysmak.

Psy i jedzenie dla ludzi: Czy to, co jemy jest bezpieczne dla naszego pupila?

W wielu przypadkach karmienie psów „ludzkim jedzeniem” może być niezdrowe, a nawet toksyczne. Na przykład, wielu opiekunów psów zna czekoladę, winogrona, rodzynki, cebulę i czosnek jako niebezpieczne produkty, których nie należy podawać swoim zwierzętom.

Jednak niektóre pokarmy dla ludzi mogą być korzystne dla psów. Według Amerykańskiego Związku Kynologicznego (AKC), ogórki, ananas, arbuz, marchew, groszek i szpinak to jedne z wielu owoców i warzyw, które są nie tylko bezpieczne, ale i zdrowe dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Polewanie świeżo przygotowanej sałatki oliwą z oliwek.

Czy psy mogą jeść seler?

A więc, co z tym selerem? Okazuje się, że seler jest bezpiecznym, a nawet zdrowym pokarmem dla psów, pod warunkiem, że spożywany jest w umiarkowanych ilościach. Według AKC, seler jest doskonałym źródłem błonnika i potasu. Dostarcza mnóstwo witamin, w tym A, C i K, a także ma niską zawartość cholesterolu i tłuszczu. Warzywo to było nawet używane do wspomagania układu oddechowego u psów.

Jeśli Twój pies lubi seler, rozważ zastąpienie niektórych codziennych przysmaków kawałkami tego chrupiącego, orzeźwiającego warzywa. Jeśli masz zwierzę, które stara się zrzucić kilka zbędnych kilogramów, seler może być szczególnie dobrym przysmakiem, ponieważ jest niskokaloryczny. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii i upewnić się, że jest to odpowiednia przekąska dla Twojego psa i ustalić dzienny limit kalorii.

Potencjalne zagrożenia związane z jedzeniem selera

Mimo że seler jest bezpieczny dla psów, zawsze istnieje możliwość, że nie spodoba się Twojemu pupilowi. Pamiętaj, aby wprowadzać seler do diety psa powoli, tak jak każdy inny pokarm. Upewnij się, że seler, który podajesz, nie jest aromatyzowany cebulą lub czosnkiem, a także, że nie zawiera innych toksycznych pokarmów. Na przykład, mrówki maszerujące na kłodzie będą niebezpiecznym pożywieniem dla Twojego pupila.

Seler może być również przyczyną zadławienia, dlatego ważne jest, aby przygotować go w formie kawałków, które pies będzie mógł łatwo przeżuć i połknąć.

Czy psy mogą jeść seler? W skrócie: tak, przez większość czasu. Jeśli nie masz pewności, czy podawać psu seler jako przysmak, najlepiej skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Lekarz pomoże Ci poznać najzdrowsze pokarmy, jakie możesz podawać swojemu zwierzęciu, a także doradzi, jak bezpiecznie je przygotowywać.

Informacja o autorce

Erin Ollila

Erin Ollila

Erin Ollila jest entuzjastką zwierząt domowych, która wierzy w moc słów i w to, jak przekaz pomaga informować —a nawet zmieniać— swoich odbiorców. Jej teksty można znaleźć w Internecie i w prasie. Są to wywiady, ghostwriting, wpisy na blogach i kreatywna literatura faktu. Erin jest maniaczką SEO i wszystkiego, co jest związane z mediami społecznościowymi. Ukończyła Fairfield University z tytułem magistra sztuk pięknych w dziedzinie kreatywnego pisania. Skontaktuj się z nią na Instagramie @ErinOllila lub dowiedz się o niej więcej na stronie http://erinollila.com.

Powiązane artykuły

 • Białka w diecie zwierząt

  Dogs running Białka to podstawowy składnik zdrowej diety psów i kotów. Przeczytaj, jaką rolę odgrywają białka w żywieniu Twojego pupila i jakie proporcje zachować.
 • Składniki mineralne potrzebne dla zwierząt

  Dogs running Makroelementy potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Przeczytaj w jakie składniki powinna być bogata karma dla Twojego pupila.
 • Witaminy w życiu zwierząt

  Dogs running Przeczytaj, na jakie witaminy organizmy zwierząt mają zapotrzebowanie i jaką rolę odgrywają poszczególne witaminy w życiu Waszych pupili.
 • Żywienie szczeniaka. Jaka karma - sucha czy mokra?

  Jak karmić szczeniaka? Podawać mu karmę mokrą czy suchą? Przez pierwszych kilka dni karm szczeniaka jedzeniem, które podawał mu hodowca. Dowiedz się więcej.

Powiązane produkty

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z wołowiną

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Wyśmienita Wołowina opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>
  Buy Now »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z indykiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Pikantny Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3
  Buy Now »
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z kurczakiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Pikantny Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3
  Buy Now »
 • Prescription Diet&trade; j/d&trade; Canine Reduced Calorie z kurczakiem

  <p><p>Hill's™ <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span> j/d™ Canine Reduced Calorie to klinicznie sprawdzona karma, która poprawia sprawność ruchową psów w ciągu zaledwie 21 dni dzięki optymalnie zbilansowanym składnikom pokarmowym, EPA (specjalny kwas tłuszczowy omega-3) oraz całkowitej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3. </p><p><b> 
  Buy Now »