Spraw, aby pora powrotu do szkoły była przyjemnością również dla Twojego psa!

$authorText
$readingTime

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Oto garść porad, które ułatwią Tobie i Twojemu czworonożnemu członkowi rodziny przejście od wakacyjnej zabawy do poważnej szkoły. Możesz zastosować te wskazówki w każdym okresie zmian, takich jak nowe godziny pracy, wprowadzenie nowego członka rodziny, a nawet wakacje:

 • Wypracuj plan dnia, która odpowiada wszystkim – i trzymaj się go! Zarówno psy, jak i dzieci cenią sobie pewną przewidywalność w ciągu dnia, dlatego warto zadbać o to, aby poranne i wieczorne czynności pozostawały zasadniczo niezmienne. Dzieci w każdym wieku mogą mieć obowiązki dostosowane do ich wieku, co sprawi, że będą zaangażowane.
 • Wchodź w tę rutynę stopniowo. Zmiana z dnia na dzień może być trudna do przyjęcia, zwłaszcza dla psów; zarówno z praktycznego punktu widzenia (np. kiedy jest czas na załatwianie się), jak i z mniej konkretnych powodów, takich jak zdenerwowanie, gdy członkowie rodziny „znikną na zbyt długo”. Jeśli wprowadzisz psa w rutynę roku szkolnego z wyprzedzeniem i powoli, zmiana będzie mniej gwałtowna dla wszystkich.
 • Pies zaangażowany to pies szczęśliwy: zabieraj swojego wiernego psiego towarzysza ze sobą, kiedy tylko możesz! Pies po prostu chce być ze swoją rodziną, więc jeśli zachowanie Twojego psa w miejscach publicznych jest przyjazne, nie ma powodu, aby kazać mu czekać w domu, o ile Twój pupil, jako szczenię został wyszkolony do „wychodzenia w miejsca publiczne”. Treningi piłki nożnej, spacery w parku po szkole i inne zajęcia mogą być odpowiednie dla psa i zapewnią mu poczucie uczestniczenia i stymulację. Pytając z wyprzedzeniem o obiekty przyjazne psom, unikniesz niespodzianek, a ponadto miej pod ręką zabawkę do żucia i przenośną miskę na wodę, dzięki czemu zadbasz o potrzeby psa, nawet jeśli trening się przeciągnie.
 • Niech dom stanie się dla Twojego psa miejscem zabawy! Kiedy zaczyna się rok szkolny, pies – najlepszy kumpel od nieustannej zabawy podczas letnich wakacji – zostaje „porzucony” w domu (tak może to rozumieć). Zadbaj o jego rozrywkę, ukrywając w domu smakołyki lub specjalne zabawki, które pies może znajdować. Te specjalne zabawki przechowuj w ukryciu, aby nie straciły świeżości.
 • Zachęcaj dzieci do zabawy z psiakiem! Naucz dzieci kilku łatwych gier, w które można grać z psem (takich jak zabawa w chowanego, tworzenie toru przeszkód lub aportowanie): to świetny sposób na utrzymanie ich zaangażowania i aktywności, a także świetny sposób na ulżenie psu w nudzie dnia. Bawcie się po powrocie do domu, przed rozpoczęciem innych zajęć, aby pies czuł się ważny.

To tylko parę pomysłów na to, jak ułatwić psu okres powrotu do szkoły. Zachęcamy do kreatywności, zaangażowania innych członków rodziny – zwłaszcza dzieci, które z pewnością będą miały wiele wspaniałych pomysłów – i stworzenia spersonalizowanej listy nowych sposobów, które pomogą waszemu psu przetrwać ten czas!

Podziel się z nami swoimi pomysłami na Facebooku – bardzo chcielibyśmy poznać Twoje propozycje!

Related Articles

Related products

 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z wołowiną

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Wyśmienita Wołowina opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z indykiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Pikantny Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Mokra karma dla psów z kurczakiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Pikantny Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3
 • HILL'S SCIENCE PLAN Adult Medium Sucha karma dla psów z kurczakiem

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Medium Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>