Czy karmienie psa bananem jest bezpieczne?

Opublikowany przez
min: Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Psy uwielbiają ludzkie jedzenie! Jednak wiele pokarmów regularnie spożywanych przez ludzi nie jest dobrych dla psów, a niektóre są wręcz szkodliwe. Ale czy psy mogą spożywać banany? Oto informacje o bananach dla psów i o tym, dlaczego od czasu do czasu warto rozważyć podanie psu kęsa tego bogatego w witaminy owocu.

Golden retriever siedzący przy otwartej lodówce, w której znajdują się owoce i warzywaKorzyści z jedzenia bananów

Banany są bogate w potas i witaminę C. Są również dobrym źródłem witaminy B6, manganu, biotyny i miedzi, które korzystnie wpływają na ogólny stan zdrowia Twojego psa. Banany są również bogate w magnez, który może pomóc Twojemu psu lepiej przyswoić inne witaminy i wspomóc zdrowy wzrost kości, podaje Kennel Club.

Minusy jedzenia bananów przez psy

Banany zawierają również dużo cukru, więc powinny być podawane tylko jako okazjonalny przysmak, a nie stać się stałym elementem diety psa. I chociaż błonnik zawarty w bananach może być dobry dla Twojego psa w małych ilościach, to jeśli Twój pies zje go zbyt dużo, może to spowodować zaparcia, zamiast im zapobiegać.

Powiedz „nie” skórkom od bananów

Skórki bananów, choć nie są toksyczne dla psa, są ciężkostrawne i mogą wywołać u niego chorobę lub blokadę jelit. Pamiętaj więc, aby wyrzucać skórki od bananów w miejscu, do którego pies nie będzie mógł się dostać.

Brązowy długowłosy chihuahua w różowym sweterku zjada banana z ludzkiej ręki.Bezpieczeństwo jedzenia bananów

Kiedy po raz pierwszy podajesz banany jako przysmak, ważne jest, aby zwracać uwagę na wszelkie oznaki rozstroju żołądka. Ważne jest również, aby obserwować, czy Twoje zwierzę nie przybiera na wadze, ponieważ jest to znak, że może dostawać zbyt wiele smakołyków. Ponadto, jeśli Twój pies jest cukrzykiem lub ma problemy z wysokim poziomem cukru we krwi, prawdopodobnie najlepiej będzie trzymać go z dala od bananów. Twój lekarz weterynarii będzie w stanie udzielić Ci najlepszych informacji na temat tego, czy od czasu do czasu banany można podawać psu jako specjalny przysmak.

A co, jeśli Twój pies chwyci banana i zje go w całości wraz ze skórką? Jeśli zauważysz jakiekolwiek objawy choroby lub problemy z trawieniem, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii.

Jak podawać psu banany

Niektóre psy uwielbiają smak bananów i zjedzą je prosto z Twojej ręki, ale inne trzeba do tego zachęcić. Poniżej kilka sposobów na podanie bananów swojemu pupilowi:

 • Spróbuj wmieszać je w karmę dla psa
 • Zmieszaj odrobinę banana z masłem orzechowym (Masło orzechowe to kolejny pokarm, który psy powinny spożywać z umiarem. Nigdy nie powinien być używany jako częsta przekąska lub nagroda).
 • Napełnij zabawkę do wydawania jedzenia rozgniecionym bananem i zamroź ją
 • Zamroź banana przed obraniem go i pokrojeniem w plasterki, a następnie podaj zamrożone plasterki swojemu psu
 • Podawaj psu smakołyki, których składnikiem są banany, aby sprawdzić, czy pies lubi ich smak. Połączenie masła orzechowego i banana to świetna opcja, którą warto wypróbować.

Czy psy mogą jeść banany? Krótka odpowiedź brzmi: tak – z umiarem. Chociaż banany są bogate w składniki odżywcze, są słodkim przysmakiem, który powinien stanowić jedynie niewielką część ogólnej odżywczej diety psa. Jeśli masz wątpliwości co do karmienia psa bananami, skonsultuj się z lekarzem weterynarii w sprawie najlepszych źródeł pożywienia dla Twojego pupila.

Informacja o autorce

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus

Jean Marie Bauhaus to posiadająca zwierzęta domowe i pisząca o nich blogerka i pisarka, mieszkająca w Tulsie w Oklahomie, gdzie pracuje pod czujnym okiem futrzastej gromadki.

Powiązane artykuły

 • Białka w diecie zwierząt

  Dogs running Białka to podstawowy składnik zdrowej diety psów i kotów. Przeczytaj, jaką rolę odgrywają białka w żywieniu Twojego pupila i jakie proporcje zachować.
 • Składniki mineralne potrzebne dla zwierząt

  Dogs running Makroelementy potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Przeczytaj w jakie składniki powinna być bogata karma dla Twojego pupila.
 • Witaminy w życiu zwierząt

  Dogs running Przeczytaj, na jakie witaminy organizmy zwierząt mają zapotrzebowanie i jaką rolę odgrywają poszczególne witaminy w życiu Waszych pupili.
 • Żywienie szczeniaka. Jaka karma - sucha czy mokra?

  Jak karmić szczeniaka? Podawać mu karmę mokrą czy suchą? Przez pierwszych kilka dni karm szczeniaka jedzeniem, które podawał mu hodowca. Dowiedz się więcej.

Powiązane produkty