Czy psy mogą jeść brązowy ryż?

Opublikowany przez Kara Murphy
min: Czas czytania

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Zastanawiasz się, dlaczego na liście składników karmy dla psów pojawia się brązowy ryż? Czy psy mogą jeść brązowy ryż? W skrócie, odpowiedź brzmi: tak, ponieważ brązowy ryż oferuje ważne składniki odżywcze dla ogólnego zdrowia Twojego psa. Oto odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tego, dlaczego brązowy ryż jest podstawowym składnikiem wielu karm dla psów.

Jakie korzyści zdrowotne oferuje psom brązowy ryż?

Brązowy ryż jest pełen naturalnego błonnika, który wspomaga trawienie psa. Jest również doskonałym źródłem węglowodanów, witamin i minerałów. W ryżu brązowym znajdują się witaminy D i B. To super jedzenie zawiera również minerały i witaminy niezbędne dla zdrowia psa, takie jak wapń, żelazo i ryboflawinę. Ważne jest odpowiednie zbilansowanie tych składników odżywczych w karmie dla psów, więc jeśli widzisz brązowy ryż jako składnik karmy dla psów Hill's, oznacza to, że Hill's przeprowadził szeroko zakrojone badania, aby upewnić się, że nie tylko spełnia on nasze standardy jakości, ale także jest precyzyjnie zbilansowany, aby zaspokoić potrzeby Twojego psa.

Ryż brązowy vs. ryż browarniany: Jaka jest różnica?

Brązowy ryż jest wytwarzany poprzez usunięcie łusek z ziarna ryżu, ale pozostawienie części otrębów, co nadaje mu brązowy kolor. Natomiast ryż browarniany (nazwany tak, ponieważ jest często używany w przemyśle piwowarskim) to połamane kawałki białego ryżu. Pod względem odżywczym, ryż browarniany jest doskonałym źródłem energii, dostarcza białka i minerałów.Golden retriever je z białej miski z karmą dla psów

A co z białym ryżem?

Największą różnicą między ryżem brązowym a białym jest to, że otręby w brązowym ryżu zwiększają zawartość błonnika. O ile w karmie Twojego pupila nie używa się ryżu jako głównego źródła błonnika, obie opcje będą odpowiednie dla Twojego psa.

Czy mój pies może być uczulony na ryż?

Tak, ale to rzadkość. Jeśli Twój pies jest uczulony na ryż lub inne ziarna, może mieć objawy, takie jak swędzenie skóry, wypadanie sierści i infekcje uszu. Jednak te same objawy mogą być spowodowane innymi alergiami lub problemami zdrowotnymi. Najlepiej jest poprosić lekarza weterynarii o pomoc w ustaleniu, czy Twój pies cierpi na alergię na ryż —lub na jakikolwiek inny rodzaj alergii— zanim wyeliminujesz go z jego posiłków.

Czy należy powstrzymać psa od jedzenia zbóż?

Popularność karmy bezzbożowej znacznie przewyższyła liczbę psów ze zdiagnozowanymi alergiami lub uczuleniami na zboża. Ta moda stała się popularna mniej więcej w tym samym czasie, co diety nisko węglowodanowe w żywieniu ludzi. Lekarze weterynarii często słyszą od opiekunów zwierząt, że zdecydowali się przejść na karmę bezzbożową, ponieważ uważają, że zboża są po prostu wypełniaczami w karmie dla psów, aby utrzymać niskie ceny. Nie jest to prawdą. Pełne ziarna, takie jak brązowy ryż, dostarczają psom ważnych i łatwostrawnych składników odżywczych. Co więcej, bezzbożowe karmy dla psów nie muszą mieć niskiej zawartości węglowodanów, a te składniki odżywcze są ważnym czynnikiem wpływającym na ogólny stan zdrowia psa. Nie wszystkie zboża są odpowiednie dla psów, więc skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby zapewnić swojemu pupilowi najlepszą dietę.

Czy psy mogą jeść brązowy ryż jako część zdrowego planu żywieniowego? Odpowiedź brzmi: tak, i rzeczywiście dostarcza on psu korzystnych składników odżywczych, nie jest tańszym wypełniaczem. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze karmy dla psów, jest to, że powinna ona zapewniać psu kompletne i zbilansowane pożywienie. Hill's opiera się na zespole ponad 200 lekarzy weterynarii, dietetyków i naukowców zajmujących się żywieniem, którzy opracowują nowe produkty i ulepszają istniejące, aby zapewnić Twojemu zwierzęciu długie, zdrowe i pełne życie. Zawsze pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii w sprawie składników karmy dla Twojego psa i nie polegaj na trendach, które mogą wpłynąć na Twoją opinię w sprawie wyboru odpowiedniego żywienia dla Twojego psa. Dbamy o ich zdrowie tak samo jak Ty i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić im wysokiej jakości posiłek z przemyślanych składników, gdy jedzą karmę Hill's dla psów.

Informacja o autorce

Kara Murphy

Kara Murphy

Kara Murphy jest niezależną pisarką i rodzicem zwierząt domowych. Mieszka w Erie w Pensylwanii. Ma goldendoodle'a o imieniu Maddie.

 

Recenzji dokonali dr Hein Meyer, DVM, PhD, Dipl-ECVIM-CA i Brana Bonder, B.S, M.S

Powiązane artykuły

 • Białka w diecie zwierząt

  Dogs running Białka to podstawowy składnik zdrowej diety psów i kotów. Przeczytaj, jaką rolę odgrywają białka w żywieniu Twojego pupila i jakie proporcje zachować.
 • Składniki mineralne potrzebne dla zwierząt

  Dogs running Makroelementy potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Przeczytaj w jakie składniki powinna być bogata karma dla Twojego pupila.
 • Witaminy w życiu zwierząt

  Dogs running Przeczytaj, na jakie witaminy organizmy zwierząt mają zapotrzebowanie i jaką rolę odgrywają poszczególne witaminy w życiu Waszych pupili.
 • Żywienie szczeniaka. Jaka karma - sucha czy mokra?

  Jak karmić szczeniaka? Podawać mu karmę mokrą czy suchą? Przez pierwszych kilka dni karm szczeniaka jedzeniem, które podawał mu hodowca. Dowiedz się więcej.

Powiązane produkty