Podawaj odpowiednią karmę przez cały czas – nie tylko przysmaki w święta

Każdy z nas lub pozwolić sobie od czasu do czasu na mały przysmak – szczególnie gdy zbliżają się święta. Pomimo, że bardzo kuszące jest podawanie kotu resztek ze stołu, większość świątecznych przysmaków może być niebezpieczna dla jego zdrowia. Chociaż wydaje się, że jeden zbywający plaster indyka to nie za wiele, dla kota to tyle co dla Ciebie aż siedem plastrów!

Czy podawać przysmaki?

Niektóre koty potrafią w bardzo przekonujący sposób prosić o jedzenie i zachowywać się tak jakby nie jadły od kilku dni! Jednak najczęściej nie potrzebują porcji Twojego świątecznego dania, tylko Twojej uwagi. Spróbuj więc pielęgnować swojego kota i bawić się z nim zamiast dzielić się swoim posiłkiem. Podawanie kotu resztek ze stołu nie tylko wyrabia złe nawyki i powoduje, że kot wchodzi na stół, co może być szczególnie nieprzyjemne, gdy masz gości. Może także w niekorzystny sposób wpłynąć na jego zdrowie. Dlatego nie powinieneś bać się prosić swoich gości o niepodawanie kotu tego, co znajduje się na stole i niewłaściwych dla niego przysmaków.

Resztki ze stołu mogą być dla kotów nawet trujące

Pozwalając kotu jeść zbyt obfite posiłki lub podając mu przysmaki dla ludzi, możesz zakłócić pracę jego układu pokarmowego. Przykładem jest czosnek, cebula i część warzyw korzeniowych zawierających substancje, które mogą być toksyczne dla kotów i mogą powodować anemię. Pamiętaj, że powinieneś unikać nie tylko surowych warzyw, wchodzące w skład posiłków sosy również mogą zawierać szkodliwe składniki.

Czekolada zawiera toksyczną dla kotów substancję – teobrominę. Znajduje się ona w tej samej grupie substancji co kofeina i może oddziaływać na układ nerwowy, ciśnienie krwi oraz trawienie. Ponadto, winogrona i rodzynki także są toksyczne dla zwierząt i należy ich unikać.

Pomimo, że mleko nie jest toksyczne dla kotów, wiele kotów nie toleruje laktozy. W związku z tym po wypiciu mleka mogą mieć biegunkę, wymioty i rozstrój żołądka.

Prawidłowe odżywianie w odpowiedniej ilości

Pomimo, że w okresie świątecznym często jesteśmy winni spożywania zbyt obfitych posiłków, nie powinniśmy fundować tego samego naszym zwierzętom. Przekarmienie kota lub podawanie mu niezdrowych przysmaków w trakcie świąt, doda mu kilogramów i może spowodować powstanie poważnych chorób takich jak cukrzyca, zapalenie stawów lub problemy z sercem.

Dodatkowo, z tak wieloma osobami w domu, święta mogą być dla kota bardzo stresujące. Aby zminimalizować stres powinieneś trzymać się jego codziennych zwyczajów oraz zapewnić mu precyzyjnie zbilansowane żywienie takie jak Hill's™ Science Plan™ . Krokiety karmy Hill's Science Plan są dla Twojego kota przysmakiem i czymś znacznie więcej. Możesz także nagrodzić swojego kota zmieniając mu pokarm, łącząc karmę suchą i mokrą lub zmieniając od czasu do czasu smak. Trzymaj się zalecanej dziennie ilości pokarmu. Produkty Hill's Science Plan mają różne wspaniałe smaki dostosowane specjalnie do indywidualnych potrzeb Twojego kota. Jeśli Twój kot ich nie polubi, gwarantujemy zwrot pieniędzy!

Jeżeli ktoś z Twojej rodziny lub przyjaciół będzie chciał podać Twojemu kotu mały świąteczny przysmak, pokaż mu poniższą tabelę, która przedstawia często podawane kotu przysmaki oraz ich ludzkie odpowiedniki. Na przykład ważącemu 5 kg kotu szklanka mleka dostarcza taką ilość kalorii jak 4 i pół hamburgera, lub 5 tabliczek czekolady dorosłemu człowiekowi, a 30 g sera cheddar to dla kota tyle co dla człowieka 3 i pół hamburgera lub 4 tabliczki czekolady!

Więc zastanów się zanim podasz kotu przysmak!