Jak i kiedy karmić szczeniaka?

Published by
min Czas czytania

Podawanie szczeniakowi karmy w odpowiednich ilościach oraz we właściwych odstępach czasowych jest bardzo ważne. Aby wyrosnąć na zdrowego psa, Twój szczeniak będzie potrzebował odpowiednich ilości składników odżywczych. Bardzo ważna dla zdrowia Twojego szczeniaka jest także regularna kontrola kondycji fizycznej oraz dostosowanie rodzaju pożywienia do wieku.

Hill's zaleca cykl kilku prostych kroków, które pomogą utrzymać Twojego szczeniaka w dobrym zdrowiu:

 • Zważ swojego szczeniaka
 • Karm go zgodnie z zaleceniami żywieniowymi oraz weterynaryjnymi 
 • Oceniaj jego kondycję fizyczną przy pomocy naszego systemu oceny kondycji fizycznej. Wprowadź datę, wagę zwierzęcia, a następnie za pomocą suwaka określ poziom jego kondycji fizycznej 
 • Zmieniaj ilość podawanej karmy wraz ze wzrostem Twojego pupila

*Szczenięta dużych ras, które jako dorosłe ważą ponad 25 kg, mają specyficzne wymagania żywieniowe, niezbędne dla zdrowego rozwoju kości i stawów.

Zmiana karmy:

Proces zamiany karmy na  Hill's Science Plan Puppy musi zostać przeprowadzany stopniowo w takcie 7 dni. Powinieneś mieszać karmę, którą do tej pory podawałeś swojemu szczeniakowi z nową karmą, a następnie stopniowo zmieniać proporcje na korzyść Science Plan, aż do momentu gdy pozostanie tylko ona. W ten sposób Twój szczeniak będzie mógł w pełni cieszyć się smakiem oraz korzyściami płynącymi z wysokiej jakości żywienia Science Plan Canine Puppy Healthy Development.

Ty oraz lekarz weterynarii: Ty oraz lekarz weterynarii opiekujący się Twoim szczeniakiem jesteście najlepszym źródłem informacji na temat jego zdrowia oraz samopoczucia. Poproś swojego weterynarza o regularne udzielanie wskazówek na temat masy ciała Twojego pupila, ponieważ osiągnięcie oraz utrzymanie optymalnej masy ciała, nie tylko zmniejszy ryzyko powstawania pewnych chorób, sprawi także, że Twój szczeniak będzie prowadził bardziej energiczne, dłuższe i zdrowsze życie.

Zapytaj lekarza weterynarii, która z przedstawionych trzech metod karmienia jest najlepsza dla Twojego szczeniaka:

Wolny wybór: Karma dostępna jest dla Twojego szczeniaka przez cały czas.
Ograniczone czasowo karmienie: Karma dostępna jest dla Twojego szczeniaka przez określony czas..
Podawanie posiłków: Odmierzona ilość karmy podawana jest w zaplanowanym na posiłek czasie każdego dnia.

Woda: Twój szczeniak przez cały czas powinien posiadać dostęp do świeżej wody. Brak wody do picia może być szkodliwy dla jego zdrowia. Przysmaki i smakołyki: Pomimo, że bardzo kuszące jest podawanie szczeniakowi resztek ze stołu, nie dostarczy mu ono właściwie zbilansowanych składników odżywczych. Postaraj się być oszczędnym w podawaniu smakołyków swojemu kociakowi, ponieważ zbyt duża ich ilość może doprowadzić do nadwagi oraz zaburzyć równowagę żywieniową. 

Następny krok: W momencie gdy Twój szczeniak dorośnie zmienią się także jego potrzeby żywieniowe. W tym momencie powinien przejść na karmę dla dorosłych zwierząt, która dostarczy mu zbilansowanych odpowiednio do wieku witamin i składników mineralnych. Właśnie to zapewnia Hill's Science Plan. Produkty Hill's są dopasowane do wieku, aby Twój pies mógł cieszyć się dobrym zdrowiem przez całe życie niezależnie od rasy, czy trybu życia jaki prowadzi.

 

Artykuły powiązane

 • Dlaczego mój pies tak szybko je?

  Często zdarza się, że psy jedzą szybciej niż ludzie. Sprawdź, dlaczego niektóre psy jedzą zbyt szybko i jakie problemy zdrowotne mogą się z tym wiązać.
 • Czy mój pies może jeść pizzę?

  Dowiedz się, czy dzielenie się kawałkiem pizzy z psem jest bezpieczne, jakie składniki mogą powodować problemy zdrowotne i jaka ilość pizzy stanowi zagrożenie dla psa.
 • Czy psy mogą jeść soję?

  Dowiedz się, czy soja jest bezpiecznym składnikiem karmy dla psów, czy ma jakieś zalety zdrowotne lub budzi zastrzeżenia, a także czy mogą one spożywać produkty takie jak sos sojowy.
 • Czy winogrona i rodzynki są szkodliwe dla psów?

  Dowiedz się, dlaczego winogrona i rodzynki są trujące dla psów, jak postępować w sytuacji, gdy pies je zjadł, jakie objawy należy obserwować i kiedy należy udać się do weterynarza.

Produkty powiązane