Podróżowanie z psem  

Published by
Czas czytania

TransportationPodróżowanie z psem może być bardzo przyjemne, o ile zostanie dobrze przygotowane. Złe przygotowanie wyjazdu może z kolei sprawić, że podróż będzie stresująca dla zarówno dla Ciebie jak i dla psa. Kiedy zdecydujesz się, że pies ma wyjechać wraz z Tobą, pierwszą rzeczą, którą musisz kupić, jest obroża z Twoimi aktualnymi danymi adresowymi, która pies będzie miał stale nas szyi. Dodatkowym zabezpieczeniem jest oczywiście mikroczip, jeżeli pies był czipowany. Przed podróżą pies powinien być odpowiednio przeszkolony, aby dobrze zachowywał się podczas wyjazdu. Następnie zaplanuj wyjazd, zrób listę przedmiotów do zabrania oraz zarezerwuj miejsce pobytu w hotelu, który jest przyjazdy psom!

Podróżowanie samochodem

Samochód jest najlepszym i najczęstszym środkiem podróżowania z psami, a jest dużą szansa na to, że Twój pies miał już z nim kontakt podczas wyjazdów do lekarza weterynarii lub do parku. Trzeba jednak powiedzieć, że niektóre psy odczuwają lęk podczas jazdy samochodem, warto więc postarać się, aby podróż była dla niego możliwie komfortowa i aby miał świadomość, że samochodem może dojechać w różne miejsca. Na przykład, jeżeli pies jeździł samochodem jedynie do lekarza weterynarii, może kojarzyć samochód wyłącznie z negatywnymi doznaniami.Zabierz go na plażę, do parku lub do sklepu zoologicznego po przekąskę, aby zaczął za niecierpliwością oczekiwać na wyjazd!

Jeżeli Twój pies jest nadal niespokojny i nie może zachować spokoju w samochodzie, być długie podróże nie są dla niego zalecany i konieczne może być podanie leków przeciwlękowych, które są dostępne u lekarza weterynarii.Jeżeli Twój pies lubi podróżować na długie dystanse, pamiętaj, że podobnie jak wielu ludzi, także psy potrzebują wyprostować kości i odpocząć, dlatego zaplanuj przerwy w podróży co 3-5 godzin. Wszystkie są różne, dlatego jeżeli Twój pies będzie się denerwował co kilka godzin, być może trzeba będzie częściej robić przystanki.

Co zabrać

Oto krótka lista przedmiotów, które może warto zapakować do samochodu, aby mieć święty spokój podczas podróży:

 • Smycz
 • Legowisko lub klatkę dla psa
 • Wodę i miskę
 • Przekąski
 • Zabawkę
 • Koc dla psa
 • Worki na śmieci
 • Leki
 • Zestaw pierwszej pomocy
 • Książeczkę zdrowia Twojego psa
 • Narzędzia do higieny (szczotkę)

Warto także zrobić sobie listę dostępnych (i otwartych!) klinik weterynaryjnych na trasie podróży, aby szybko znaleźć odpowiednie miejscy, gdyby pies potrzebował profesjonalnej pomocy.

Podróżowanie samolotem

Szczerze mówiąc podróżowanie z psem samolotem nie jest rozwiązaniem idealnym. Chociaż niektóre linie lotnicze pozwalają zabrać ze sobą psa w transporterze, jeżeli te jest na tyle mały, że mieści się pod siedzeniem przed pasażerem, większe psy nie mają tyle szczęścia i muszą podróżować w przedziale bagażowym.

Istnieją jednak niektóre przyjazna dla zwierząt linie lotnicze. Jedną z takich linii jest Pet Airways, jedyne linie lotnicze, które pozwalają zwierzętom na przelot w przedziale pasażerskim. Takie przeloty są jednak tylko możliwe w ograniczonej liczbie miast.

Pobyt w hotelu

Jeżeli podróżujesz z psem, konieczne jest wcześniej znalezienie odpowiedniego hotelu. Niektóre hotele akceptują psy i oferuję specjalne legowiska dla psów, pomoc przy wyprowadzaniu psa, zabiegi pielęgnacyjne dla psów, a także całodniową opiekę nad psami. Zapytaj czy w hotelu są jakiekolwiek udogodnienia dla psów, ale pamiętaj też o dodatkowych kosztach. Wiele hoteli wymaga uiszczenia specjalnych kaucji za psa podczas przyjazdu, poza oczywiście dzienną stawką za pobyt psów.

Przebywanie w motelach

Tego rodzaju miejsca bardzo rzadko akceptują psy, ale na pewno są takie które to robią, więc upewnij się, że zanocujesz w jednym z nich.

Kamping

I znowu, nie wszystkie kampingi pozwalają na pobyt ze zwierzętami, dlatego sprawdź to przed rezerwacją miejsca. Kamping to świetny sposób na spędzanie czasu z psem na świeżym powietrzu, dlatego postaraj się go wykorzystać!

Artykuły powiązane

 • Higiena uzębienia

  Około 3-4 tygodnia życia, szczeniakowi zaczynają wyrastać zęby mleczne.
 • Pszczoły i osy

  Wszystkie psy są ciekawskie i uwielbiają biegać za rzeczami, które im uciekają – także owadami! W większości przypadków żądła pszczół i os powodują u psów jedynie niewielki ból i podrażnienie.
 • Czy Twój pies ma wrażliwy żołądek?

  Niektóre psy mają wrażliwy żołądek i są narażone na występowanie problemów trawiennych.
 • Szczepienia profilaktyczne

  Szczepienia ochronią szczeniaka przed kilkoma poważnymi chorobami.

Produkty powiązane

 • Science Plan™ Canine Adult Light with Chicken

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Light z Kurczakiem została opracowana, aby wspomagać utrzymanie optymalnej masy ciała.  Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz L-karnityną, które pomaga przekształcać tłuszcz w enenrgię.<br><b><br> </b>
 • Science Plan™ Canine Adult Advanced Fitness™ Med Kurczak

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Medium Kurczak została opracowana, aby wspomagać masę mięśniową oraz zdrowie narządów wewnętrznych. Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami, wysokiej jakości białkiem i kwasami tłuszczowymi omega-3<b><br></b>
 • Prescription Diet™ Canine t/d™

  <span class='nowrap'>Prescription Diet™</span>Canine t/d™ pomaga utrzymać zdrowie jamy ustnej.
 • Science Plan™ Canine Adult Advanced Fitness™ Lamb & Rice

  Hill's™ <span class='nowrap'>Science Plan™</span> Canine Adult Advanced Fitness™ Jagnięcina i Ryż została opracowana, aby wspomagać trawienie i masę mięśniową.  Z klinicznie sprawdzonymi przeciwutleniaczami oraz łatwostrawną jagnięciną.