Opieka zdrowotna psa

Eksploruj świat opieki zdrowotnej dla psów, korzystając z tych pełnych informacji artykułów.

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Wskazówki i porady

Jeśli myślisz o posiadaniu psa lub masz psa od wielu lat, z pewnością masz wiele pytań dotyczących jego zdrowia, które pozostają bez odpowiedzi. Na szczęście możesz skorzystać z naszych porad przygotowanych specjalnie dla Ciebie. Praktyczne wskazówki w zakresie pielęgnacji oraz występowania różnych schorzeń oraz zaburzeń możesz znaleźć w jednym miejscu. Zapoznaj się z naszymi artykułami odnośnie częstych przyczyn występowania poszczególnych chorób i problemów ze zdrowiem u psów. Przygotowaliśmy również szereg porad dotyczących działań profilaktycznych.

Przyczyny chorób

Zauważyłeś zmianę w zachowaniu czworonoga? Jeśli zaczął zachowywać się nietypowo powolnie lub wykazuje nietypowy niepokój, zawsze najlepiej porozmawiać z lekarzem weterynarii. Tutaj możesz poczytać o różnych problemach zdrowotnych psów i ich przyczynach. Czy to ich geny, rasa, wiek, styl życia, stan psychiczny, zachowanie lub środowisko, istnieje wiele przyczyn o jakich należy pamiętać. Poznaj je, aby zapewnić swojemu psu najlepszą możliwą opiekę.

Objawy 

Czy wiesz, jakie objawy u psa należy traktować poważnie? Niektóre z nich są łatwe do zauważenia, na przykład częste oddawanie moczu w domu może być objawem problemów z nerkami lub układem moczowym. Są jednak inne objawy schorzeń psów, które nie są tak łatwe do zauważenia, jak letarg, który może być objawem problemów z wagą lub stawami. Dowiedz się, które objawy należy traktować poważnie i jak prawidłowo chronić swojego czworonoga. 

Profilaktyka 

Twoim obowiązkiem jest zapewnienie psu zdrowia i bezpieczeństwa. Od prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej do podawania leków i kontroli u lekarza weterynarii. Istnieje wiele działań profilaktycznych, które  możesz podjąć, aby chronić psa przed chorobami lub kontuzjami. Dowiedz się więcej o różnych środkach ostrożności i działaniach profilaktycznych, czytając artykuły poświęcone zalecanym szczepieniom, wskazówkom dotyczącym pielęgnacji, a także preparatom przeciwko pchłom i kleszczom. Tutaj znajdziesz również odpowiedzi na różne nurtujące Cię pytania.