Nasza Historia

Dr. Mark Morris, Jr.

Dr. Dr. Mark Morris Jr. .

Dr Mark Morris Jr., syn założyciela Hill's Pet Nutrition dr Marka Morrisa Sr., pozostał wierny dziedzictwu swojego ojca i kontynuował badania w zakresie żywienia zwierząt.

Dorastając w domu, w którym jego matka przygotowywała karmy Prescription Diet® opracowane przez jego ojca, Mark Morris Jr. zdecydował się pójść w ślady ojca, który poświęcił całe życie karierze w dziedzinie żywienia zwierząt. Dr Morris junior postanowił skupić się na utrzymaniu stałej, wysokiej jakości karmy dla zwierząt i wykorzystaniu jej w obserwacjach naukowych. W tamtych czasach, skład oraz receptura  karm dla zwierząt nie podlegały szczegółowym regulacjom, co powodowało, że naukowcy mieli problem z utrzymaniem powtarzalności efektów badań..

W wyniku innowacyjnego  podejścia dr Morris opracował karmę przeznaczoną dla zdrowych zwierząt. W roku 1968  rodzina karm o nazwie Hill's® Science Plan® trafiła na rynek i była rozprowadzana przez lekarzy weterynarii i osoby zawodowo zajmujące się zwierzętami domowymi.

W kolejnych latach rodzina karm Science Plan  się powiększała, i była rozwijana dalej. Dzisiaj marka Hill’ s obejmuje ponad 50 różnych rodzajów karm dla zwierząt Science Plam oraz ponad 60 karm dla zwierząt Prescription Diet® o składzie specjalnie przystosowanym do różnych etapów życia oraz szczególnych potrzeb zdrowych zwierząt.

 

Science Diet Cans

W wyniku tego dr Morris opracował karmę dla zdrowych zwierząt. W roku 1968 ta rodzina karm o nazwie Hill's® Science Diet® trafiła na rynek i była rozprowadzana przez weterynarzy i inne osoby zawodowo zajmujące się zwierzętami domowymi. Ta rodzina karm była rozwijana dalej, a dzisiaj obejmuje ponad 50 karm dla zwierząt marki Science Diet oraz ponad 60 karm dla zwierząt marki Prescription Diet® o składzie specjalnie przystosowanym do różnych etapów życia oraz szczególnych potrzeb zdrowych zwierząt.

Small Animal Clinical Nutrition books

Dr Morris Jr. jest powszechnie uznawany za ojca żywienia dietetycznego małych zwierząt i przyczynił się do wprowadzenia norm dotyczących podawania gotowych karm dla zwierząt w ogrodach zoologicznych. Dr Morris Jr. był członkiem założycielem American College of Veterinary Nutrition(ACVN) i autorem licznych publikacji z zakresu wspierania leczenia chorób odpowiednią dietą, a także prowadził na całym świecie wykłady dla lekarzy weterynarii, studentów weterynarii oraz właścicieli zwierząt towarzyszących. Dr Morris Jr. był współautorem publikacji „Small Animal Clinical Nutrition” (Żywienie kliniczne małych zwierząt) autorytatywnego podręcznika żywienia zwierząt i najczęściej cytowanego źródła w publikacjach z tej dziedziny na całym świecie.

Dr Morris Jr. zmarł 14 stycznia 2007 r. w wieku 72 lat.