Nasza Historia

Zainspirowany przez psa przewodnika

Pod koniec lat 30-tych XX wieku młody niewidomy mężczyzna, Morris Frank, podróżował po USA ze swoim psem przewodnikiem o imieniu  Buddy, promując psy Seeing Eye™. Owczarek niemiecki Buddy cierpiał na niewydolność nerek. Pan Frank poprosił o pomoc Dr Marka Morrisa, który to uważał, że choroba Buddy'ego wynikała ze złego żywienia. Dr. Mark Morris wraz z żoną Louise Morris, opracował nową specjalną karmę dla zwierząt w domowej kuchni. Później Louise i trzy inne kobiety przygotowywały karmę w piwnicy rodzinnego domu Państwa Morris i przechowywały ją w słoikach Ball®. Karma Raritan Ration B była „przodkiem” karmy Hill's™ Prescription Diet™ k/d™ Canine, opracowanej dla psów z niewydolnością nerek.

Dr Morris przesyłał karmę pocztą do Franka Morrisa, który podróżował po kraju z Buddym, okazało się, że słoiki często pękały podczas transportu. Morris Frank zorganizował dostawę kilku tysięcy puszek i ręcznej maszyny do puszkowania do dr Morrisa. Od tej chwili jego pracownicy puszkowali karmę.

 

 

 

 

Nowe Partnerstwo

W roku 1948 dr Morris podpisał umowę z Burtonem Hillem z firmy Hill Packing Company z miasta Topeka w stanie Kansas na puszkowanie karmy pod nową nazwą, Canine k/d, i udzielił mu licencji na produkcję jego karm dla zwierząt.

W kolejnych latach partnerstwo dr Morrisa i firmy Hill Packing Company zmieniło się w firmę Hill's Pet Nutrition, która rozwijała się w kolejnych latach i wzbogacała swój asortyment karm Prescription Diet o nowe składy karm leczniczych. W roku 1951, kiedy w sprzedaży dostępne były cztery karmy dla psów Prescription Diet, dr Morris założył laboratorium badawcze w miejscowości Topeka.

Syn dr Morrisa, dr. Mark Morris Jr., wspierał rozwój firmy Hill's Pet Nutrition przez kolejne kilka dekad. Dr Morris junior dostrzegł popyt na karmę dla zwierząt o wysokiej i stałej jakości do zastosowania w badaniach naukowych. W wyniku tego opracował karmę dla zdrowych zwierząt. W roku 1968 ta rodzina karm o nazwie Hill's™ Science Diet™ trafiła na rynek i była rozprowadzana przez lekarzy  weterynarii i inne osoby zawodowo zajmujące się zwierzętami domowymi. Ta linia karm była sukcesywnie rozwijana, dzisiaj obejmuje ponad 50 karm, których skład jest specjalnie przystosowany do różnych etapów życia oraz potrzeb zdrowych zwierząt.

Hill's Dzisiaj

W roku 1976 firma Colgate-Palmolive Company kupiła Hill's Pet Nutrition. Dzisiaj karmy dla zwierząt Hill's są dostępne w 86 krajach na całym świecie. Obroty firmy osiągnęły miliard dolarów w roku 1999 i rosną każdego roku. Lekarze weterynarii na całym świecie zalecają produkty Hill's i żywią nimi własne zwierzęta dużo częściej, niż produktami jakiejkolwiek innej marki karm dla zwierząt.

W Centrum Żywienia Zwierząt Hill's w miejscowości Topeka w stanie Kansas zespół lekarzy weterynarii, specjalistów żywienia oraz medycyny wewnętrznej pracuje z naszym zespołem zwierząt towarzyszących w celu opracowywania pożywnych i smacznych karm. Każdemu zwierzęciu towarzyszącemu zespół  zapewnia czystą i przestronną kwaterę, miejsce do ćwiczeń fizycznych, tor sprawnościowy oraz towarzystwo innych ludzi i zwierząt.W tym ośrodku światowej klasy znajduje się w pełni wyposażony szpital weterynaryjny posiadający certyfikat Amerykańskiego Stowarzyszenia Szpitali dla Zwierząt (ang. American Animal Hospital Association - AAHA) i jest zgodny z najwyższymi najnowszymi standardami dla szpitali weterynaryjnych dla małych zwierząt.

 

Dzisiaj Hill's Pet Nutrition kontynuuje tradycję dbania o zwierzęta rozpoczętą w roku 1939 przez wyjątkowego lekarza weterynarii. Nasze karmy Prescription Diet™, Science Diet™ i Ideal Balance™ to najwyższej jakości karmy dla zwierząt dostępne na rynku.

 

® Seeing Eye to znak towarowy będący własnością Seeing Eye, Inc. Ball to znak towarowy Ball Corporation.