Hill's Pet Nutrition

PROBLEMY Z UKŁADEM MOCZOWYM U PSÓW:
ODPOWIEDNIE ŻYWIENIE
W TROSCE O DŁUGIE
I SZCZĘŚLIWE ŻYCIE.

Wiele problemów z układem moczowym u psów, takie jak infekcje dróg moczowych (UTI) i kamienie struwitowe, można skutecznie leczyć korzystając z pomocy lekarza weterynarii. Jednak niektóre schorzenia układu moczowego wymagają szczególnej opieki przez całe życie. W szczególności psy, u których występują kryształy ze szczawianu wapnia, mogą borykać się z długotrwałymi problemami. Na szczęście, karma dla psów wspierająca układ moczowy może odegrać ważną rolę, nie tylko we wspomaganiu rozpuszczania kamieni struwitowych, ale również pomagać w leczeniu schorzeń układu moczowego, ograniczając przyszłe ataki choroby.

Jako część wszechstronnego planu leczenia obejmującego leki, karma dla psów wspierająca zdrowie układu moczowego może wspomóc powrót do normalnego życia Twojego pupila. Aby mogły ponownie uczestniczyć w życiu rodzinnym.

„DLACZEGO MÓJ PIES WSZĘDZIE SIUSIA?”

ZROZUMIEĆ NIEZROZUMIAŁE SCHORZENIE

Kiedy pies nauczony zasad higieny zaczyna oddawać mocz w domu, często opiekunowie zwierząt uważają, że zwierzęciu przydarzają się „nieszczęśliwe wypadki”. Niestety, może to czasem prowadzić do braku zaufania i obciążać relację między nawet najbardziej kochającymi zwierzętami i ich opiekunami. Te zdarzenia nie są jednak po prostu wypadkami, gdyż mogą być ważnymi sygnałami wskazującymi na poważne, ale uleczalne choroby. Dlatego właśnie tak ważna jest umiejętność rozpoznawania objawów problemów psa z układem moczowym, która pozwoli podejmować oparte na faktach decyzje na temat stanu zdrowia ich układu moczowego.

ZWRACAJ UWAGĘ NA OBJAWY PROBLEMÓW PSA Z UKŁADEM MOCZOWYM

Mimo że problemy psa z układem moczowym mogą być dla Ciebie stresujące, często są one równie bolesne dla Twojego pupila. Zwracaj uwagę na te objawy i skontaktuj się z lekarzem weterynarii, jeśli podejrzewasz, że zwierzę może cierpieć na schorzenie układu moczowego.

PEEING IN THE HOUSE
ODDAWANIE MOCZU W DOMU

Jeśli dorosłemu psu często zdarzają się wypadki lub oddaje on mocz w nietypowych miejscach, może to być objawem kilku powszechnie występujących schorzeń układu moczowego, szczególnie gdy pies oddaje niewielkie ilości moczu.

PAINFUL URINATION
BOLESNE ODDAWANIE MOCZU

Problemy z oddawaniem moczu lub inne trudności z tym związane mogą oznaczać, że pies cierpi na kamicę moczową lub inne schorzenia układu moczowego.

BLOOD IN URINE
KREW W MOCZU

Jeśli odkryjesz krew w moczu psa, jest to objaw kamicy moczowej lub innego schorzenia, którym należy się niezwłocznie zająć.

FREQUENT URINATION
CZĘSTE ODDAWANIE MOCZU

Jeśli pies oddaje mocz w niewielkich ilościach, częściej, niż zwykle lub uporczywie próbuje zachęcić Cię do spaceru, zwróć na to uwagę i porozmawiaj o swoich obawach z lekarzem weterynarii.

Sign upto receive ongoing information to help manage your dog’s urinary issues.

Get Started

PROBLEMY Z UKŁADEM MOCZOWYM CZĘSTO WYSTĘPUJĄCE U PSÓW

Twoje zwierzę może cierpieć na wiele schorzeń układu moczowego, w tym na infekcje pęcherza moczowego, kamienie struwitowe i kamienie ze szczawianu wapnia. Rodzaj leczenia zalecany jest w zależności od zdiagnozowanego schorzenia u psa. Karma wspomagająca zdrowie układu moczowego stanowi zazwyczaj ważną część długoterminowej kuracji. Może pomóc również w ograniczeniu ryzyka nawrotu problemów z układem moczowym.

LECZENIE PROBLEMÓW Z UKŁADEM MOCZOWYM U PSA

Jeśli chodzi o schorzenia układu moczowego, nie istnieje jedno idealne rozwiązanie. Dlatego tak ważna jest bliska współpraca z lekarzem weterynarii, w celu określenia najlepszego sposobu postępowania z uwzględnieniem unikalnych potrzeb Twojego psa.

Najlepsze efekty leczenia psów ze zdiagnozowanym schorzeniem układu moczowego uzyskuje się poprzez całościowe i szerokie podejście do problemu, tj. leki weterynaryjne, odpowiednia karma wspierająca zdrowie układu moczowego, jak i w razie potrzeby zabiegi chirurgiczne. Ale pamiętaj, że nawet przy zastosowaniu najlepszej terapii, u niektórych psów objawy mogą nawracać lub mogą okresowo pojawiać się epizody choroby.

NUTRITION
ŻYWIENIE

Jeśli szukasz najlepszej karmy dla psów wspierającej zdrowie układu moczowego, poszukaj produktu ograniczającego spożycie niektórych minerałów, jak wapń, fosfor i magnez, które mogą powodować powstawanie kryształów w moczu.

MEDICATION
LEKI

W zależności od szczególnych potrzeb Twojego psa, lekarz weterynarii może przepisać antybiotyki (w przypadku infekcji dróg moczowych) lub inne leki, aby pomóc łagodzić ból psa związany z kamicą, Odpowiednia karma wspierająca zdrowie układu moczowego pomoże zwierzęciu dodatkowo wrócić do zdrowia poprzez wspomaganie rozpuszczania kamieni i zapobieganie ich nawrotom.

ZASOBY I PORADY

Aby uzyskać więcej informacji na temat stanu swojego psa, a także by pomóc zapewnić mu najlepszą opiekę na przyszłość, zapoznaj się z tymi pomocnymi materiałami przygotowanymi przez nasz zespół lekarzy weterynarii.

Zapytaj lekarza weterynarii o żywienie wspomagające zdrowie układu moczowego, które umożliwi krok naprzód w stronę najlepszego życia