Zarówno ludzie, koty i psy potrzebują zrównoważonego mikrobiomu jelitowego. Czym jest mikrobiom? To ekosystem znajdujący się w układzie pokarmowym zwierzęcia, który zawiera miliardy różnych mikroorganizmów, zarówno pożytecznych, jak i szkodliwych bakterii, o składzie unikalnym dla każdego zwierzęcia. Wykorzystując żywienie do uzyskania zrównoważonego mikrobiomu jelitowego zwierzęcia, możemy pomóc w powrocie do zdrowia zwierzętom cierpiącym na ostre lub przewlekłe schorzenia.

Pomagamy zwierzętom wrócić do zdrowia dzięki MOCY MIKROBIOMU JELITOWEGO

Jaka jest najprostsza definicja mikrobiomu? Wyobraź sobie mikrobiom swojego zwierzęcia jako miniaturowy ekosystem odgrywający znaczącą rolę w zapewnianiu równowagi nie tylko układu pokarmowego, ale ogólnego samopoczucia zwierzęcia. Podobnie jak w przypadku trawnika lub ogrodu,aby wyglądał świetnie, musisz dobrać rośliny, które będą doskonale się czuć w tym unikalnym środowisku.

Dzięki nowej wiedzy na temat żywienia i stanu mikrobiomu jelitowego, rozumiemy, że wprowadzenie do karmy dynamicznej kombinacji bogatych w błonnik składników, w tym prebiotyków dla psów i kotów, może wspierać i odżywiać zastany „ekosystem” jelitowy - mikrobiom.

Po ponad dekadzie analiz mikrobiomu, firma Hill‘s stała się pionierem w badaniu stanu mikrobiomu zwierząt i stosuje zaawansowaną technologię do szczegółowego zrozumienia funkcjonowania mikrobiomu.

SZUKAJĄC INNYCH ROZWIĄZAŃ

Do tej pory zwierzęta z włóknazależnymi zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, jak przewlekła biegunka lub zaparcia, leczono stosując karmy lecznicze zwierające błonnik, probiotyki dla kotów i psów oraz domowe posiłki z kurczakiem i ryżem. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady:

Karmy lecznicze zawierające błonnik

Karmy lecznicze zawierające błonnik

ZALETY:
Wpływa na bilans wodny w okrężnicy zwierzęcia w celu likwidacji objawów zaburzenia układu pokarmowego (biegunka u psów, zaparcia u kotów)

WYZWANIA:

  • Aby osiągnąć oczekiwany rezultat podawanie wymaga dłuższego czasu.
  • Może nie zapewniać wszystkich korzyści dla zdrowia układu pokarmowego
Probiotyki dla psów i kotów

Probiotyki dla psów i kotów

ZALETY:
Mogą pomóc w przypadku ostrej biegunki u psów

 

WYZWANIA:

  • Mogą nie usuwać pierwotnej przyczyny
  • Nie są dostosowane do żywiciela (nie współpracują z istniejącym mikrobiomem jelitowym zwierzęcia)
Domowy posiłek z kurczakiem i ryżem

Domowy posiłek z kurczakiem i ryżem

ZALETY:
Lekkostrawny

 

WYZWANIA:

  • Bilans składników pokarmowych
  • Problemy z przygotowaniem

Nowe podejście do leczenia układu pokarmowego - MIKROBIOM

Badania od dawna wskazują, że mikrobiom jelitowy psa lub kota może mieć znaczny wpływ na zdrowie jego układu pokarmowego. Jednakże przełomowe wnioski z nowych badań naukowych podkreślają kluczową rolę, jaką mikrobiom jelitowy psa lub kota może odgrywać nie tylko w reakcji organizmu na problemy z układem pokarmowym, ale również we wpływaniu na jego dobre samopoczucie. Dlatego odżywianie i wspieranie mikrobiomu jelitowego zapewnia nowe szanse na poprawę zdrowia układu pokarmowego i całego organizmu.

Po ponad dekadzie analiz mikrobiomu, firma Hill’s Pet Nutrition, globalny lider żywienia zwierząt opartego o wiedzę biologiczną, została pionierem badań nad zdrowiem mikrobiomu zwierząt. Hill’s wykorzystuje zaawansowaną technologię do szczegółowego zrozumienia funkcjonowania mikrobiomu. Wykorzystując tak zdobytą wiedzę, pracownicy firmy Hill's potwierdzili, że żywienie może pozytywnie wpływać na zdrowie układu pokarmowego zwierzęcia, bez dodawania nowych i niedopasowanych do żywiciela bakterii.

Wykorzystując tę technologię, Hill’s stawia zdrowie mikrobiomu na czele priorytetów opieki nad układem pokarmowym. Przywracając równowagę unikalnego mikrobiomu jelitowego zwierzęcia wspieramy w sposób naturalny zdrową produkcję kału i regularne wypróżnienia.

Aby uzyskać więcej informacji na temat mikrobiomu, zapoznaj się z poniższymi materiałami edukacyjnymi.

Materiały w tej sekcji są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów z branży weterynaryjnej.

Witaj w świecie mikrobiomu jelitowego

Autor: Iveta Becvarova, DVM, MS, DACVN

Badania jasno wskazują, że zdrowy mikrobiom oferuje wiele korzyści dla zdrowia. Co wiemy na temat mikrobiomu jelitowego, jakie korzyści oferuje i dlaczego ma znaczenie dla naszych psów i kotów?

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

Wpływ diety na mikrobiom jelitowy

Autor: Dr. Jennifer Radosevich, PhD

Ten film oferuje wprowadzenie do koncepcji związanych z mikrobiomem jelitowym, przedstawia terminologię oraz to, jak różne składniki pokarmowe i rodzaje pożywienia wpływają na biosystemy mikrobów i zdrowie zwierzęcia.

OBEJRZYJ FILM

Jedzenie to miłość...dla mikrobiomu jelitowego

Autor: Dr. Jen MacLeay, DVM, PhD, Diplomate ACVIM

Dowiedz się więcej o praktycznych zastosowaniach dla lekarzy weterynarii i zespołów weterynaryjnej opieki zdrowotnej w odniesieniu do tego, jak żywność i sposoby karmienia wpływają na mikrobiom jelitowy u zwierząt.

OBEJRZYJ FILM

Już dostępnyNowe, przełomowe innowacje stawiające zdrowie mikrobiomu na czele pielęgnacji układu pokarmowego

Więcej informacji

Skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby uzyskać więcej informacji i porad dotyczących tego, co jest najlepsze dla zdrowia mikrobiomu Twojego psa lub kota