Pomysły na letnie zabawy z psem lub kotem dla dzieci

$authorText
$readingTime

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Znajdź karmę odpowiadającą potrzebom Twojego zwierzaka

Co prawda podczas wakacji dzieciaki odpoczywają od wkuwania faktów i liczb, ale to nie znaczy, że nie mogą się dalej uczyć. Zabawa ze zwierzętami to okazja do zdobycia ważnych umiejętności życiowych, których dzieci nie nauczą się z książki. Jak donosi The Washington Post, badania pokazują, że spędzanie czasu z domowym pupilem rozwija u dzieci empatię i uczy odpowiedzialności. Wreszcie, co równie ważne, zapewnia to dzieciom i psu lub kotu bardzo potrzebny ruch.

Dlatego z myślą o zbliżających się wakacjach przedstawiamy dziesięć pomysłów na to, jak można tego lata zachęcić dzieci do zabawy ze zwierzętami:Little girl sits under a tree reading a book about butterflies as dog sits nearby watching butterflies fly around them.

Rodzinny pies: najlepszy przyjaciel dziecka

 1. Naucz psa nowej sztuczki: W lokalnej bibliotece na pewno są książki o szkoleniu zwierząt. Wypożycz jedną z nich dla swojego dziecka, aby nauczyło psa kilku sztuczek w ciągu lata. W ten sposób nie tylko pies opanuje nową sztuczkę, ale też Twoje dziecko nauczy się nowej umiejętności, a także cierpliwości.
 2. Zabawa w chowanego: Przytrzymaj psa w środku, a dziecko niech schowa się na zewnątrz. Następnie wypuść psa i pozwól mu wywęszyć dwunożnego przyjaciela!
 3. Podwórkowy tor przeszkód: Kartonowe pudła, tunele do zabawy, hula-hoop i makarony basenowe można wykorzystać do stworzenia podwórkowego toru przeszkód, który Twoje dziecko i pies mogą wspólnie pokonywać.
 4. Zabawa ze zraszaczem: Zarówno psy, jak i dzieci będą miały dużo radości z przebiegania przez zraszacz. Niektóre psy nie zwracają uwagi na zraszacze, ale z pewnością uwielbiają gonić po podwórku dzieci przebiegające przez zraszacze.
 5. Czytanie na głos: Jeśli twój maluch uczy się czytać, czy znajdzie się lepsza publiczność niż cierpliwy, nieosądzający, czworonożny słuchacz? Zorganizuj codzienny, bezstresowy czas na opowieści, aby ćwiczyć umiejętność czytania.

Kociaki i dzieciaki bawią się razem

 1. Budowa kociej fortecy: Zbierz kilka kartonowych pudełek, aby wykonać kreatywną kocią fortecę: wytnij otwory, sklej pudełka taśmą, pokoloruj tekturę. To świetny sposób na spędzenie letniego dnia. Obserwuj, jak kot uczy się pokonywać drogę przez labirynt, być może z pomocą smakołyków lub ulubionych zabawek. Jeśli masz odpowiednio duże pudła, Twoje dziecko i Twój kot mogą się zaszyć w ciemnej oazie, w której będą mogły puścić wodze fantazji. Dopilnuj tylko, aby konstrukcja była bezpieczna i nie zawaliła się na kota, żeby się nie przestraszył.
 2. Naucz kota aportować: Koty uwielbiają polować na przeróżne rzeczy, na przykład na zgniecione kawałki papieru czy zakrętki od mleka. Dziecko może nauczyć kota aportowania ulubionego przedmiotu, po prostu siadając na podłodze, rzucając go i obserwując, co się stanie. Niektóre koty mogą nie pojąć, o co w tym chodzi i będą bawić się zabawką samodzielnie, ale z czasem powtarzanie tej czynności pomoże kotu zrozumieć zabawę. Nauczy się, że gdy przynosi zabawkę z powrotem do dziecka, „ożywa” ona za każdym kolejnym rzuceniem.
 3. Świetlny punkt: Koty uwielbiają gonić światełka. Daj dziecku lusterko i znajdź promień słońca. Puszczanie „zajączków” ze światła na podłodze i obserwowanie kociaka w figlarnym szale z pewnością wywoła śmiech. Zgaś światło i daj dziecku latarkę, a następnie obserwujcie, jak kot próbuje złapać promień. Przypomnij tylko dzieciom, aby nigdy nie świeciły kotu w oczy. Warto też w jakiś sposób nagrodzić kota po skończonej zabawie, ponieważ może być sfrustrowany, że nigdy nie udaje mu się złapać światełka.
 4. Kocie auto: Przywiąż solidnie kawałek sznurka do zdalnie sterowanego samochodzika i puść go pędem obok kota – autko stanie się nieodpartym celem. I znów, dla bezpieczeństwa kota dopilnuj, aby samochód nie był zbyt szybki i aby Twoje dziecko nigdy nie wjeżdżało nim w kota.
 5. Łapanie miotełki: Połącz obowiązki z zabawą z kotem. Twoje dziecko potrzebuje tylko miotełki z piór do odkurzania i zadziornego kotka, by można było połączyć sprzątanie z zabawą. Ta zabawa może wymagać nieco większego nadzoru – nie chcesz przecież, aby Twoje dzieci odkurzały półkę z drobnymi bibelotami, które zarówno dziecko, jak i kot mogą strącić i potłuc.

Lato to świetny czas, aby pomóc dzieciom budować więź z pupilami, ponieważ mają mnóstwo energii i czasu, który mogą spędzać ze zwierzętami. Pogoda jest zazwyczaj ładna i sprzyja zabawom dzieci i psów na świeżym powietrzu, a pobyt w domu po zakończeniu szkoły przełamuje monotonię dnia kotów. Przy odrobinie pomysłowości i uwagi Twoje zwierzęta i dzieci mogą się tego lata świetnie bawić.

Related Articles

 • Historia „walki jak pies z kotem”

  Czy psy i koty są naprawdę śmiertelnymi wrogami, czy też mogą nauczyć się dogadywać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o micie, że psy i koty zawsze ze sobą walczą.
 • Białka w diecie zwierząt

  Dogs running Białka to podstawowy składnik zdrowej diety psów i kotów. Przeczytaj, jaką rolę odgrywają białka w żywieniu Twojego pupila i jakie proporcje zachować.
 • Składniki mineralne potrzebne dla zwierząt

  Dogs running Makroelementy potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania zwierząt. Przeczytaj w jakie składniki powinna być bogata karma dla Twojego pupila.
 • Witaminy w życiu zwierząt

  Dogs running Przeczytaj, na jakie witaminy organizmy zwierząt mają zapotrzebowanie i jaką rolę odgrywają poszczególne witaminy w życiu Waszych pupili.

Related products