Pomysły na letnie zabawy dla dzieci i zwierząt

Opublikowany przez
Czas czytania

Co prawda podczas wakacji dzieciaki odpoczywają od wkuwania faktów i liczb, ale to nie znaczy, że nie mogą się dalej uczyć. Zabawa ze zwierzętami to okazja do zdobycia ważnych umiejętności życiowych, których dzieci nie nauczą się z książki. Jak donosi The Washington Post, badania pokazują, że spędzanie czasu z domowym pupilem rozwija u dzieci empatię i uczy odpowiedzialności. Wreszcie, co równie ważne, zapewnia to dzieciom i psu lub kotu bardzo potrzebny ruch.

Dlatego z myślą o zbliżających się wakacjach przedstawiamy dziesięć pomysłów na to, jak można tego lata zachęcić dzieci do zabawy ze zwierzętami:Little girl sits under a tree reading a book about butterflies as dog sits nearby watching butterflies fly around them.

Rodzinny pies: najlepszy przyjaciel dziecka

 1. Naucz psa nowej sztuczki: W lokalnej bibliotece na pewno są książki o szkoleniu zwierząt. Wypożycz jedną z nich dla swojego dziecka, aby nauczyło psa kilku sztuczek w ciągu lata. W ten sposób nie tylko pies opanuje nową sztuczkę, ale też Twoje dziecko nauczy się nowej umiejętności, a także cierpliwości.
 2. Zabawa w chowanego: Przytrzymaj psa w środku, a dziecko niech schowa się na zewnątrz. Następnie wypuść psa i pozwól mu wywęszyć dwunożnego przyjaciela!
 3. Podwórkowy tor przeszkód: Kartonowe pudła, tunele do zabawy, hula-hoop i makarony basenowe można wykorzystać do stworzenia podwórkowego toru przeszkód, który Twoje dziecko i pies mogą wspólnie pokonywać.
 4. Zabawa ze zraszaczem: Zarówno psy, jak i dzieci będą miały dużo radości z przebiegania przez zraszacz. Niektóre psy nie zwracają uwagi na zraszacze, ale z pewnością uwielbiają gonić po podwórku dzieci przebiegające przez zraszacze.
 5. Czytanie na głos: Jeśli twój maluch uczy się czytać, czy znajdzie się lepsza publiczność niż cierpliwy, nieosądzający, czworonożny słuchacz? Zorganizuj codzienny, bezstresowy czas na opowieści, aby ćwiczyć umiejętność czytania.

Kociaki i dzieciaki bawią się razem

 1. Budowa kociej fortecy: Zbierz kilka kartonowych pudełek, aby wykonać kreatywną kocią fortecę: wytnij otwory, sklej pudełka taśmą, pokoloruj tekturę. To świetny sposób na spędzenie letniego dnia. Obserwuj, jak kot uczy się pokonywać drogę przez labirynt, być może z pomocą smakołyków lub ulubionych zabawek. Jeśli masz odpowiednio duże pudła, Twoje dziecko i Twój kot mogą się zaszyć w ciemnej oazie, w której będą mogły puścić wodze fantazji. Dopilnuj tylko, aby konstrukcja była bezpieczna i nie zawaliła się na kota, żeby się nie przestraszył.
 2. Naucz kota aportować: Koty uwielbiają polować na przeróżne rzeczy, na przykład na zgniecione kawałki papieru czy zakrętki od mleka. Dziecko może nauczyć kota aportowania ulubionego przedmiotu, po prostu siadając na podłodze, rzucając go i obserwując, co się stanie. Niektóre koty mogą nie pojąć, o co w tym chodzi i będą bawić się zabawką samodzielnie, ale z czasem powtarzanie tej czynności pomoże kotu zrozumieć zabawę. Nauczy się, że gdy przynosi zabawkę z powrotem do dziecka, „ożywa” ona za każdym kolejnym rzuceniem.
 3. Świetlny punkt: Koty uwielbiają gonić światełka. Daj dziecku lusterko i znajdź promień słońca. Puszczanie „zajączków” ze światła na podłodze i obserwowanie kociaka w figlarnym szale z pewnością wywoła śmiech. Zgaś światło i daj dziecku latarkę, a następnie obserwujcie, jak kot próbuje złapać promień. Przypomnij tylko dzieciom, aby nigdy nie świeciły kotu w oczy. Warto też w jakiś sposób nagrodzić kota po skończonej zabawie, ponieważ może być sfrustrowany, że nigdy nie udaje mu się złapać światełka.
 4. Kocie auto: Przywiąż solidnie kawałek sznurka do zdalnie sterowanego samochodzika i puść go pędem obok kota – autko stanie się nieodpartym celem. I znów, dla bezpieczeństwa kota dopilnuj, aby samochód nie był zbyt szybki i aby Twoje dziecko nigdy nie wjeżdżało nim w kota.
 5. Łapanie miotełki: Połącz obowiązki z zabawą z kotem. Twoje dziecko potrzebuje tylko miotełki z piór do odkurzania i zadziornego kotka, by można było połączyć sprzątanie z zabawą. Ta zabawa może wymagać nieco większego nadzoru – nie chcesz przecież, aby Twoje dzieci odkurzały półkę z drobnymi bibelotami, które zarówno dziecko, jak i kot mogą strącić i potłuc.

Lato to świetny czas, aby pomóc dzieciom budować więź z pupilami, ponieważ mają mnóstwo energii i czasu, który mogą spędzać ze zwierzętami. Pogoda jest zazwyczaj ładna i sprzyja zabawom dzieci i psów na świeżym powietrzu, a pobyt w domu po zakończeniu szkoły przełamuje monotonię dnia kotów. Przy odrobinie pomysłowości i uwagi Twoje zwierzęta i dzieci mogą się tego lata świetnie bawić.

Related Articles

 • Białka

  Dogs running Białka zbudowane są z aminokwasów połączonych razem w długi łańcuch. Następnie łańcuch ten tworzy trójwymiarową strukturę wyglądającą jak kłębek splątanych nici. Istnieją setki różnych aminokwasów, ale tylko 21 wchodzi w skład białek zwierzęcych.
 • Składniki mineralne

  Dogs running Jak wynika z definicji, makroelementy to związki, które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu w dużo większych ilościach niż mikroelementy lub pierwiastki śladowe.
 • Witaminy

  Dogs running Witaminy dzielimy na dwie główne grupy – rozpuszczalne w wodzie oraz rozpuszczalne w tłuszczach. Istnieje także grupa substancji witaminopodobnych o działaniu zbliżonym do witamin, lecz do nich nie zaliczanych.
 • Czy Twój kot jest w dobrej formie?

  Ocena kondycji ciała (BCS) to pomiar mający na celu sprawdzić, czy Twoje zwierzę ma prawidłową masę ciała, czy jest ona zbyt wysoka. Jednym ze sposobów lekarzy weterynarii na określenie kondycji zwierzęcia jest określenie z jaką łatwością można wyczuć jego żebra.

Related products