Opieka zdrowotna kotów

Dowiedz się więcej o zdrowiu swojego kociego przyjaciela. Zobacz nasze porady artykuły dotyczące prawidłowej pielęgnacji.

0 Wyniki uporządkowane według

Stosowność

Wskazówki i porady 

Powrót do domu z nowym czworonożnym przyjacielem jest ekscytujący, ale jako opiekun zwierzęcia masz pewnie wiele pytań dotyczących zdrowia kota. Byłoby dużo łatwiej, gdyby koty mogły nam powiedzieć, jak się czują. Ale nie martw się, mamy bibliotekę pełną porad dotyczących zdrowia kotów, które pomogą Ci zrozumieć te subtelne wskazówki. Zobacz materiały, które przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie i zobacz jak łatwo zrozumieć kocie potrzeby.   

Przyczyny chorób 

Jeśli Twój kot zachowuje się inaczej i martwisz się jego stanem zdrowia skontaktuj się z lekarzem weterynarii. Tutaj możesz poczytać o różnych problemach zdrowotnych kotów oraz ich możliwych przyczynach. Czy to ich geny, rasa, wiek, styl życia, stan psychiczny, zachowanie lub środowisko, istnieje wiele przyczyn, które należy mieć na uwadze opiekując się kotem. Niektóre z tych czynników mogą mieć znaczenie, gdy zauważy się zmianę w zachowaniu kota. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, aby być gotowym na każdą ewentualność. 

Objawy 

Problemy ze zdrowiem manifestują się na wiele różnych sposobów. Niektóre są bardzo widoczne i dają oczywiste objawy, jak częstsze oddawanie moczu, stres i nadmierna dbałość o futro. Są jednak zaburzenia, które początkowo nie są tak łatwe do zauważenia. Poznaj osobowość kota i to, jak reaguje w pewnych sytuacjach. Zmiany nastroju lub zachowania również mogą wskazywać na problemy ze zdrowiem. 

Profilaktyka 

Od prawidłowego żywienia, czynności pielęgnacyjnych i aktywności fizycznej, po profilaktykę przeciw pasożytom i kontrolę u lekarza weterynarii, jest wiele działań profilaktycznych, które możesz podjąć, aby chronić kota
przed chorobami lub kontuzjami. Dowiedz się więcej o tym, jak zapewnić kotu bezpieczeństwo, czytając artykuły poświęcone zalecanym szczepieniom, wskazówkom dotyczącym pielęgnacji, środkom przeciwko pchłom i kleszczom oraz wielu innym praktycznym poradom.